Wpis z mikrobloga

@rozowatoxa: Bardziej miałem na myśli kuszenie, bo to dawniej było zakryte dziś bywa na wierchu, ale to co piszesz też może być w pewnym stopniu utrudnieniem albo zniechęceniem dla potencjalnego gwałciciela. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Istnieć istniał, tylko pytanie, czy dawniej nie było ich po prostu mniej ze względu na ubranie kobiet.


@Radeg90: Najwięcej gwałtów jest w krajach arabskich. Jak myślisz - Arabki chodzą po ulicy w bikini?
  • Odpowiedz
Istnieć istniał, tylko pytanie, czy dawniej nie było ich po prostu mniej ze względu na ubranie kobiet.


@Radeg90: dawniej nie były one karane, kobiety musiały się podporządkowywać facetom jak któremu się zachciało.
  • Odpowiedz
@uprzejmystefan: Ostatnie zdanie (jak i zresztą Twoje) kieruj do OPa, bo ten, kto wychodzi z jakąś tezą (w waszym przypadku - gwałt nie ma żadnego związku z ubraniem) powinien ją udowodnić, a nie kazać mi to robić, bo ośmieliłem się ją podważyć. Ja jedynie zadałem pytanie, nie uważam, że jest tak, czy inaczej.
  • Odpowiedz
@denis-szwarc: że ubiór nie ma nic wspólnego to jest dość śmiała teza.
Być może suma gwałtów nie ulegnie zmianie zależnie od skromności ubioru kobiet w danej populacji ale wydaje mi się (choć nie wiem, bo nie jestem gwałcicielem), że gdy ktoś już decyduje się zgwałcić, podczas wyboru ofiary prędzej zaatakuję tą bardziej eksponującą swoją seksualność i z ubiorem o "mniejszym czasie dostępu".

Oczywiście nie ma tu mowy o żadnym przenoszeniu winy
  • Odpowiedz
@szpongiel: raczej tą, która będzie łatwiejszym celem tzn sama w ciemnej uliczce. Gwałciciel nie myśli raczej w kategoriach--"o ta w sumie ma za długą sukienkę. Poczekam sobie jeszcze 2 godziny to może przejdzie taka w mini. ". To nie impuls w sekundę na widok stroju tylko o wiele wcześniej był napalony na gwałt i szukał ofiary. Nie pamiętam gdzie, ale było badanie w którym zebrano opisy strojów w jakich były ofiary.
  • Odpowiedz