Wpis z mikrobloga

@oh_boiii To prawda. Ale z roku na rok ciagle rosnie. Tu porownanie z ostatnich lat W 2019 ma byc 2200-2300 brutto.

Ale tez trzeba pamiec ze majac umowe o prace:
To 9 i 10 godzina pracy powoduje zwiekszenie stawki godzinowej o 50% a 11 godzina i wyzej zwieksza stawke za godzine o 100%.
Wiadomo ze lipa straszna ale mozna dzieki temy wyrobic jakies lepsze pieniadze (jesli jest mozliwosc robienia nadgodzin).
źródło: comment_CLPdR9YvKvt8PV096PaaY62ct7k7U16Y.jpg
@Poise
W 99% przypadkach przy umowie zlecenia nie istnieje cos takiego jak nadgodziny. Tam jest ustalona z gory stawka. I po prostu mnozy sie ja przez ilosc wypracowanych w danym miesiacu godzin.

Oczywiscie wielu pracodawcow specjalnie wybiera umowe zlecenie dzieki czemu placi po prostu mniej. Mozna czasem zglosic do PIPu takie zachowanie gdy widac ewidentnie ze praca ktorą ktos wykonuje pasuje bardziej pod etat niz umowe o prace, ale to malo ludzi
@Poise:
No i stawka umowy zlecenie w Polsce w 2018r., oczywiście minimalna wynosi 13,70 zł brutto, co daje wg kalkulatorów 9,67 netto, ale z reguły te 10 zł już przekracza (więcej różnych zmiennych obliczaniu netto po prostu jest niż w umowie o pracę). Lub 11,70 netto dla osoby mającej status studenta.
@mando5: I tak zrozumiałem :) Dzięki za całe wytłumaczenie. Co do tych kalkulatorów to troche mijają się z prawdą gdyż zawsze gdy chciałem przeliczać swoje wynagrodzenie brutto na netto to wychodziło mniej jak dostawałem rzeczywiście, różnie od 40gr do 1zł więcej na godzinę.