Wpis z mikrobloga

W zwiazku z tymi klotniami katolikow i ateistow chcialbym, zebyscie mnie przekonali, ktora strona ma racje.
Skoro Bóg nie istnieje, to prosze o dowody.
Skoro Bóg istnieje, prosze o dowody.
Przyjmuje tylko logiczne argumenty. Przypominam, ze powietrza nie widac a jednak istnieje. Wiec argument, ze nie istnieje bo go nie widac jest daremny.
Jesli nie uda sie wam mnie przekonac, to znaczy ze jestescie #!$%@? i klocicie sie o glupoty.


#bekazkatoli #bekazateistow #katolicyzm #ateizm #pytanie
  • 46
  • Odpowiedz
@kluha666 tu nie chodzi o kłótnie czy istnieje czy nie, tylko głównie o wpieprzanie się KK w każdą sprawę życia normalnego człowieka, w życie publiczne, w politykę. Przynajmniej ja tak odbieram te wojenki
  • Odpowiedz
Przypominam, ze powietrza nie widac a jednak istnieje.


@kluha666: Widzisz działania wiatru czyli ruchu powietrza. Jak pada deszcz i wieje. Jak porusza liścmi. Jak puścić coś lekkiego jak wieje to nie upadnie na ziemie tylko wiatr to niesie.
  • Odpowiedz
W zwiazku z tymi klotniami katolikow i ateistow chcialbym, zebyscie mnie przekonali, ktora strona ma racje.


@kluha666: to nie są kłótnie katolików i ateistów, tylko katolików i antyklerykałów.

Temat ewentualnego (nie)istnienia Boga w tej dyskusji ma średnie znaczenie, aczkolwiek przyznaję rację koledze @madio418, że domaganie się dowodu nieistnienia Boga jest nielogiczne. Można udowodnić istnienie czegoś, co istnieje, ale nie da się udowodnić nieistnienia czegoś, co nie istnieje.

A nawet istnienie
  • Odpowiedz
@Yrrrr: odnośnie agnostyków - uważam się za takiego, bo mimo że istnienie Boga chrześcijan jest dla mnie wysoce nieprawdopodobne (jak obecność panny Swift w mojej sypialni), to nie jestem w stanie stwierdzić z absolutną pewnością, że bóg, bogowie czy inne siły wyższe z każdej religii z pewnością nie istnieją.
Na przykładzie sypialni - nie spodziewam się w niej znaleźć Taylor Swift, ale jeżeli tego nie sprawdzę, nie mogę powiedzieć, że na
  • Odpowiedz
Być może Bóg wymaga od nas zupełnie innych rzeczy niż coniedzielne jedzenie opłatka.


@haes82: Nie. Słowo Bóg pisane dużą literą jest zarezerwowane dla boga chrześcijańskiego a ten wymaga od nas jedzenia opłatka.

Skoro Bóg nie istnieje, to prosze o dowody.


@kluha666: Na nieistnienie spidermana też potrzebujesz dowodów czy jednak wiesz, że postać zmyślona przez człowieka nie może istnieć?
Nie da się udowodnić nieistnienia jakiegoś boga czy siły wyższej, ale jeśli
  • Odpowiedz