Wpis z mikrobloga

(Prawie wszysczy,lub znaczna ich większość)
Rowerzyści w Polsce to jakaś porażka, idioci bez wyobraźni.

Jadę chwilę temu że stacji, obwodnica nówka, ledwo śmigana, obok zaraz piękna droga dwukierunkowa dla rowerów i chodnik, a ulicą pędzi stary dziad na rowerze, i nie żeby chociaż się odsunął, tylko centralnie środkiem drogi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Krzyknąłem przejeżdżając obok że tam ma drogę dla rowerów, to usłyszałem soczyste spier@#$@ frajerze w moją strone, nastąpiła moja riposta i myślałem że na tym się kończy nasza rozmowa.

Kilkaset metrów dalej stanąłem, myślałem że skręcił tak się wydawało w lusterku, ale nie, cisną za mną ile wlezie tylko po to żeby mi powiedzieć:

A to nie masz tam dużo miejsca? Mogłeś mnie ominąć!
(Ta, jasne podwójna ciągła, zakręt , obwodnica 50km/h max)
I drugie
A pokaż mi przepis który mówi że mi tam nie wolno jechać!

No i wtedy krótka wymiana zdań, i "zapytałem" czy mam dzwonić na bagiety i pokazać film z kamery (oczywiście ściema, nawet jej nie włączyłem)

Dziad się zestresował, trochę gróźb i wyzwisk i w sumie tyle.

ale kur@## czy niektórzy #rowerzysci muszą się zachowywać jak idioci i pchać pod koła? Zderzenie z samochodem nawet posiadając kask zamieni ich w mokrą plamę na jezdni i przysporzy kierowcy problemów z prawem, i własnym sumieniem.

Potem ogląda się wiadomości jak kretyn wjeżdża na pasy, lub jedzie dewupasem 30 km/h

Ja rozumiem i szanuje rowerzystów którzy myślą, ale takie dziady stare powinny dostać porządny oklep na mordę i zrozumieć że stwarzają zagrożenie na drodze.

#oswiadczenie #rowery #kandydatnagrodydarwina #idiota
Pobierz v.....k - (Prawie wszysczy,lub znaczna ich większość) 
Rowerzyści w Polsce to jakaś p...
źródło: comment_Pg1j7xFcvpNJ1kI336Qh4Iqw69Gcm3Z3.jpg
  • 20
@demoos po prawej, dwukierunkowa droga rowerowa, nawet szeroka. Oddzielona od jezdni jakieś 1.5m zieleni Mogę się tam wrócić i cyknąć fotkę jak chcesz. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@krabat źle się wyraziłem, zdenerwowany jestem Bo to było chwilę wcześniej sorki, pisałem już i poprawiłem.
@v1lk: nie znam drogi, ciężko mi powiedzieć, jak ma 200m i później znów ulica to bym ją zapewne olał. Ale tak jak mówie, nie znam miejsca to się nie wypowiem.

Obowiązek jest gdy jest po prawej stronie
@demoos ja na prawdę szanuje ludzi na drodze, nawet zatrzymam się lub omine gdy jest możliwości, ale takie zachowanie dla mnie to proszenie się o własną śmierć A później normalny człowiek ma problemy.

Tam to jest rzadkość, ludzie cieszą się z nowej drogi i wydzielonego pasa dla rowerów oraz chodnika, codziennie tramtedy jeżdżę odkąd jestem na urlopie(już 2 tygodnie) i pierwszy raz spotkałem tam rowerzystę na drodze.

Brak znaków ograniczenia do 50km/h
@v1lk: ja wszystko rozumie. Czasami też trzeba zrozumieć innych. W naszym kraju infrastruktura dla rowerów jest robiona po łebkach i to niestety w większości. Później się dziwią, że ludzie tam nie chca jeździć.
Ale jak tu się dziwić skoro jezdnią zajmie 3 minuty a wynalazkami 8?
@demoos masz rację, przyjazdej drodze takie zwerzenie drogi rowerowej lub to że musi zahamować powinno być niwelowane do zera bo bardzo utrudnia.

W Holandii jak podjeżdżam do skrzyżowania to światła są na fotokomorke, uruchamia się zanim podjadę i nie trzeba czekać na zielone bo samo się zmieni.

Ale to stolica rowerowa więc czegoś innego spodziewać się nie można, zupełnie inny styl jazdy ale nikt o zdrowych zmysłach tam nie jeździ po ulicy
A pokaż mi przepis który mówi że mi tam nie wolno jechać!


@v1lk artykuł 33 kodeksu drogowego. Jak jest droga dla rowerów w kierunku, w którym się porusza, to musi nią jechać. ¯\(ツ)

Widać z przepisami jest zaznajomiony równie dobrze co z kulturą osobistą.
@demoos: mam na myśli ten fragment:
"Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić."