Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć programistyczne mirki.
Mam pytanie spotkaliście się kiedyś z zatrudnieniem gdzie ma się umowę o pracę na pół etatu a resztę na własną działalność gospodarczą? Bo mam taką ofertę i nie wiem czy się tego podjąć zwłaszcza, że zarobki nie są jakoś duże w porównaniu do obecnej pracy a odpowiedzialność na pewno się zwiększy wraz DG? Muszę sobie to porządnie wykalkulować bo jeśli obsługa prawna własnej działalności zabierze mi mnóstwo czasu to chyba sobie odpuszczę i poszukam czegoś normalnego w tych widełkach na normalną umowę o pracę :) .
Będę wdzięczny za informację czy jest to często praktykowane, czy może coś jest nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jak dużo potrzeba czasu żeby wdrożyć się w przepisy bo z tego co czytam w internecie to procedura pracy na B2B jest mocno skomplikowana i pełno się kruczków, które mogą narobić kłopotów jeśli wcześniej nie miało się z tym do czynienia.

#programowanie #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 5
pachnie jakimś januszem. Jeżeli firma nie proponuje pełnego UOP albo B2B to dla mnie coś śmierdzi i to ostro. Pamiętaj, że na UOP masz odpowiedzialność do wysokości 3 pensji w przypadku rażącego naruszenia obowiązków pracowniczych a w przypadku B2B działasz na podstawie kodeksu cywilnego i odpowiadasz całym swoim majątkiem (chyba, że masz w umowie max wysokość kary umownej)