Wpis z mikrobloga

Po kilku ładnych latach z FL (od wersji chyba 7), postanowiłem że dam prawdziwą szanse Abletonowi. Powodów jest kilka, nie testowałem 10, wyszedł nowy FL20, ale nie ma jakiegoś innowacyjnego "wow" w moim workflow, znam ten DAW jak własną kieszeń, dopadło mnie dziwne wypalenie, potrzebowałem zmiany. To, co mogę powiedzieć po jakichś 2-3h z zabawą, że czuje się troche upośledzony xD Workflow jest tutaj całkiem inne, do tego musiałem zrobić selekcję z pluginów tylko 64 bitowych, nie wiem ile mi zajmie wyrównanie poziomu tego co powstaje, ale jestem w dobrej myśli, na razie jest oka :D Jakieś protipy od tych co przechodzili podobną zmianę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#abletonchallenge #produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #tworzeniemuzyki #ableton #flstudio
  • 5
@robmiejski1946: jest cała masa rzeczy, które pokazują wyższość Abletona nad FL. Różne algorytmy warowania to tylko początek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dawno nie używałem FLa więc mogło się coś pozmieniać, ale np w Abletonie bardzo łatwo jest uzyskać losowe efekty. Można dać midi efekty typu arpegiator, velocity (który ma losowy zakres głośności), random i scale, gdzie ustalasz odpowiednią tonację - to wszystko wrzucasz na kanał midi i
@robmiejski1946: Podobnie jakieś pół roku temu się przesiadałem, ale akurat z Abletona na Nuendo i powiem Ci, że łatwo było się wdrożyć, ale to głównie przez to, że siedzę przy tym jakieś 6-10h dziennie. Także praca praca i samo przyjdzie :) Abletona wspominam dobrze, ale niestety nie korzystałem z wersji 10-tej :(