Wpis z mikrobloga

Ostatnio zrobiło mi się więcej czasu i mocno wkręciłem się w temat #f1, chciałbym przeczytać jakąś książkę, najlepiej byłego kierowcy, w której opisuje on wszystko od zaplecza... Jak wyglądały początki jego kariery, ile czasu musi poświęcać na treningi, jak wyglądają zarobki i od czego są one uzależnione. Ogólnie chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej - moglibyście polecić jakiś tytuł? Coś słyszałem, że Kimi wydał, czy tam planuje coś wydać w najbliższym czasie, ale wolę zapytać Was. Z góry dziękuję.
  • 14
@MiguelZCali: O niej sporo ostatnio słyszałem, może kiedyś zasięgnę... Póki co bardziej interesuje mnie temat kierowców. Dzięki.

@TheBestThing: @perkaman: Dzięki Panowie, w takim razie zacznę chyba od Webbera, choć u Ciebie @perkaman widzę już kolejne dwa, potencjalnie interesujące mnie tytuły, po które być może też sięgnę. Dzięki! :)
@mk27x: Na pierwszą książkę w tematyce F1 zdecydowanie polecałbym Mechanika. Jeżeli chodzi o biografie kierowców to w mojej opinii Button ciekawiej opisuje swoją drogę do F1 a sama część książki gdzie już ściga się w F1 często przynudza, natomiast u Webbera miałem odwrotne wrażenie i książka rozkręciła się dopiero od akcji w Red Bullu. Mimo wszystko obie też warto przeczytać jeżeli interesuje cię temat.
@mk27x: Biografia Kimiego ma się ukazać po polsku ale data jeszcze nie podana. Po za tym ma być bardziej o człowieku niż kierowcy. Oprócz tego w przygotowaniu jest biografia Alonso, ale to trochę dalsza przyszłość. Z kierowców czytałem Webbera i jednocześnie polecam doczytać fragmenty o Red Bullu w genialnej książce Adriana Neweya "How to Build a Car: The Autobiography of the World’s Greatest Formula 1 Designer" a najlepiej przeczytać całą. Kolejną
@PitiWRC: Któryś raz już o to pytam na tagu i któryś raz uzyskuje wiadomość z zaczątkiem "pewnie". To ta książka się rzeczywiście ukaże w polskiej wersji, czy to jakiś mit? Bo SQN np. się dystansuje:

Publikacja jest prawdopodobna i pewnie jakieś wydawnictwo się skusi. Książka jest nam znana, ale... powiedzmy, że mamy lepsze biografie czekające na wydanie. Nazwisko Kimiego nie zawsze gwarantuje najwyższą jakość. Pozdrawiam, Paweł


Zdanie o jakości swoją drogą...
@GoddamnElectric: Ponoć Zysk i S-ka, a do tego Arena ma wydać "monaco inside f1's greatest race". Są to informacje z kwietnia więc zawsze mogło się coś zmienić. Odpowiedź SQN jest śmieszna, mogli po prostu napisać, że nie wydadzą. Ale jeśli piszą, że mają lepsze do wydania to zastanawiam się co to niby będzie.