Wpis z mikrobloga

Tak, Franco wprowadził dyktaturę oraz popełnił później wiele zbrodni przeciwko dawnym ,,republikanom". Ale prawda jest taka, że sami to na siebie sprowadzili, trzeba było nie występować zbrojnie przeciwko kościołowi oraz prawicy.


@wjtk123: powiedz to tym niewinnym ofiarom Franco, którzy "sami sobie winni", bo jacyś lewaccy szajbusi pozabijali księży. Znęcając się nad często niewinnymi osobami zrównał się z tymi oszołomami i nic tego nie zmieni.
  • Odpowiedz
@salvador_w_dali: No to przecież na początku tamtego wpisu, także tam gdzie go nie cytujesz, wprost napisałem, że obciąża ich wiele zbrodni. Terror wymierzony był przede wszystkim w fanatyków, którzy sprowokowali dokonany przez Franco przewrót. Nie zmienia to faktu, że późniejszą dyktaturę obciążają zbrodnie dokonane również na niewinnych. Cały wydźwięk mojego komentarza sprowadza się do tego, że wylewanie pomyj na dyktaturę Franco przy jednoczesnym gloryfikowaniu/usprawiedliwianiu republikanów jest gigantyczną hipokryzją, bo to
  • Odpowiedz
@KombajnemPrzezUkraine: Nawet nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem komentarza oraz tekstu do którego się odnosi. Jesteś typowym przykładem prymitywnego, republikańskiego antyklerykała który za prowadzenie czystek religijnych został zmiażdżony przez Franco i jego stronników.
  • Odpowiedz
W Hiszpanii zniszczono 2 tys. kościołów (w Barcelonie wszystkie 58)


@Mleko_O: Między innymi Sagrada Familia i projekty tej świątyni zostawione przez Gaudiego. Dziś Katalończycy coś wspominają niejasno o znieszczeniu ich w wojnie domowej - jakby to było dzieło frankistów.
  • Odpowiedz
@KombajnemPrzezUkraine: Jedyną agresywną osobą tutaj jesteś Ty, a nie ostrzegam ja, tylko historia, która widziała przypadki takie jak Ty. Niestety Twoje zachowanie wpisuje się w aktywność lewicowych fanatyków z 1936 r. i to min., przeciwko takim osobom jak Ty wystąpiła w Hiszpanii prawa strona.
  • Odpowiedz
@wjtk123: nie wiem czym sobie wtedy katolstwo zasłużyło, ale jak to wyglądało tak jak obecnie marsze ONR NOP czy innych śmieci to ani trochę mi ich nie żal.

Do "normalnych" katolików nic nie mam.

Pamiętaj jednak że to że wtedy kontrrewolucja wygrała nie znaczy że teraz będzie tak samo.
  • Odpowiedz