Wpis z mikrobloga

@maniak713: masz to w rozsypce by pokazac rusznikarzowi/slusarzowi ktory dorobi na nowo? gotowego w pl raczej nie kupisz - pozostaje dorabianie lub amerykanskie sklepy (koszt podobny)

zamow jedna sztuke wiecej chetnie odkupie / srebrny kolor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Podobno w niemieckich sklepach można dostać ale tego języka się uczyłem z filmów wojennych, więc nie umiem znaleźć (podstawowe komendy wojskowe, hitler kaputt i juden raus nie wystarczają). Nie mam tego, szukam gdzie by kupić.

@FlaszGordon: Dwa razy próbowałem i krzywo mi wychodziło :-( Szczególnie ten okrągły kawałek a on musi pasować.

Chyba będę musiał się nauczyć projektowania do CNC...
  • Odpowiedz
@maniak713: W 1858r nie mieli maszyn CNC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pilnik był, proste wiertarki jak i tokarki też.
Według mnie na zdrową logikę da się wyskrobać taką część manualnie.

Obecnie nie mam odpowiedniego kawałka metalu (no i nie wiem jakiej grubości to jest) chciał bym jednak spróbować wyzwania i sprawdzić czy mi by się udało.
Jeżeli masz do części rys. techniczny (+ do tego grzybka) z
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Ten element nie jest z 1858 ;-) To współczesny wynalazek dla ludzi, którzy nie używają wbudowanego pobojczyka tylko praski albo bębnów konwersyjnych na naboje (i wtedy pobojczyk przeszkadza). Ten dynks ma blokować oś bębna przed wysunięciem się w trakcie strzelania i pozwalać na wysunięcie do wymiany bębna, co normalnie robi wycięcie w dźwigni pobojczyka.

Rysunku technicznego oczywiście nie mam. Grubość 5mm, kupiłem kawałek mosiężnej płytki takiej grubości i pasuje. Spróbuję
maniak713 - @FlaszGordon: Ten element nie jest z 1858 ;-) To współczesny wynalazek dl...

źródło: comment_Zf48WIW8QO2dFma2M3gFxnpXoT2aBp65.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz