Wpis z mikrobloga

@invisibleborder: Bóg jest wszechmogący, może dać życie i zabrać, zabić i wskrzesić, dla niego śmierć jest niczym. Celem szatana nie jest zresztą zabijanie a niszczenie duchowe człowieka i odciąganie go od Boga.
  • Odpowiedz
@Junpei1948: Objawia się cały czas, tylko trzeba wykazać wolę i wysiłek Jego odszukania i poznania. Recepta jest w piśmie i kościele. Pomódl się np rok Lectio Divina to znajdziesz.

@Hitelr: Oczywiście, ale Bóg nie morduje tylko wyznacza każdemu odpowiedni czas na tej ziemi i nie licząc przypadków samobójstwa itp życia się kończy bez względu na okoliczności.

@Rzuku: Jakbyś się cokolwiek zainteresował tym fragmentem to - powołując
  • Odpowiedz
@AdrianV91: Oho, "to tylko symbol" alert. Arka była symbolem kultu - tam gdzie stała Arka, tak była główna świątynia. Przenosząc stolicę Dawid musiał przenieść też symbol. Ale teraz mówisz, że historia o tym symbolu cała jest symbolem. Symbolcepcja xD

nie uniknie kary ten kto wyciągnie rękę by skrzywdzić ludzi oddanych Bogu

Historia o facecie, który odruchowo chciał przytyrzymać arkę żeby nie spadła przy ostrym szarpnięciu uczy nas raczej, że dotkniesz
  • Odpowiedz
@Junpei1948: No i widzisz i gdybyś choć NT przeczytał że to byś wiedział że potrzebna jest pokora, pokorna prośba, a nie jakieś rozkazywanie czy szantaże.

@Rzuku: Dotykanie Arki było zakazane przez prawo pod groźbą śmierci więc bez względu na intencje otrzymał karę. Z intencji Bóg go rozsądzi bo tylko On może ją znać. Symbolika jest głęboka bo to dzieło natchnione.

Oczywiście nikogo nie dziwi że trzeba poświęcić 10
  • Odpowiedz
@AdrianV91: Prosze cie o wielki boże, ukaż się przede mną skoroś wszechwiedzący i wszechmogący. Och ja niegodziwy błagam cie najpotężniejszy panie, daj mi znak że istniejesz.

A tak poważnie, sądzę że przez te 2000 lat było wystarczająco dużo osób, które spełniały warunki, a i tak bogu się nikomu nie pokazał, ale pewnie wiesz dlaczego. Bo go nima.
  • Odpowiedz
@AdrianV91:

Dotykanie Arki było zakazane przez prawo pod groźbą śmierci więc bez względu na intencje otrzymał karę.

A tortury i zabijanie nie było, albo nie jest? Bo z tego co pamiętam nie ma relacji jak to Mengele po oskalpowaniu żywego człowieka wywołał gniew boży i padł na miejscu. Za to żył sobie miłym życiem z pełnym brzuszkiem. I nie pisz, że "bóg ich potem osądzi", bo to tylko gdybanie i liczenie, że "może gdzieśtam jak nie będę patrzeć...", a gościa tykającego arkę już zabił na miejscu

Oczywiście nikogo nie dziwi że trzeba poświęcić 10 lat życia żeby zrozumieć np teorię względności Einsteina już nie mówiąc o znalezieniu nowych rozwiązań jego równania, ale ktoś przeczyta w 10 minut 1 fragment biblii i już wie że
  • Odpowiedz
@AdrianV91:
"Teraz idź, pobij Amaleka i zniszcz wszystko, co ma. Nie lituj się nad nimi, lecz zabijaj i mężczyzn, i kobiety, dzieci i niemowlęta, woły i owce, wielbłądy i osły."
1 Księga Samuela 15:3

Lubisz usprawiedliwiać czystki etniczne i morderstwa niemowląt co nie? Bo Bóg tak chciał... ch*ja prawda. Bóg był tylko środkiem do celu, miał usprawiedliwić ekspansję Izraelitów i ich "zbrodnie wojenne". Myślisz, że dzisiejsi Żydzi nie znają fragmentów
  • Odpowiedz
@Hitelr: Kolego nie rozumiesz chrześcijańskiej wizji rzeczywistości skoro takie rzeczy piszesz. To życie w perspektywie wieczności jest niczym, a Bóg który to stworzył, z każdym fermionem czy bozonem, nie ma takich problemów z rzeczywistością o których mówisz.
  • Odpowiedz
@Attilla: Grzech? YouHaveNoPowerHere.jpg

Nie chce w to uwierzyć, nie chce nikogo wystawiać na próbę, nie chcę go prosić o nic, nie mam zamiaru wyrażać skruchy wobec czegoś tak niedorzecznego jak wszechpotężny byt, który nie może zrobić najprostszej rzeczy.

Chcę tylko dowodu, niech wszechpotężna i wszechwiedząca istota przyjdzie do mnie teraz i zbije ze mną pionę, wtedy przyznam wam rację.

Do tego czasu religia będzie dla mnie stekiem bzdur napisanym tylko
  • Odpowiedz