Wpis z mikrobloga

Który Mirek posiada poliftową #e46 z 2.0 (N42B20) pod maską?

Mam szybkie pytanko - 5 bieg, gaz do dechy, czy wskazówka ekonomizera (spalania chwilowego) chowie się za 20 litrem czy zatrzymuje się gdzieś w okolicach 16?

Akurat jestem świeżo po naprawie Valvetronica i nadal nie wiem czy wszystko już jest w porządku i pod maską drzemie zabójcze 143 koni.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bmw #e46 #mechanikasamochodowa
  • 21
@KimmyJimmel sprawdź czy masz możliwość sprawdzenia wartości zamierzonej do aktualnej. Jeśli nie to sprawdź w necie jaka wartość przeplywka powinna mieć przy pełnym bucie i jak to wygląda u ciebie.
@KimmyJimmel: ale to zależy w jakiej sytuacji, kiedy wrzucisz ten piąty bieg, jak będzie zduszony bo wrzucisz przy 70km/h to nie wskaże 20 raczej, ale pewności nie mam bo nie pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam taki sam silnik, ale auto mam na ten moment nie dostępne ;d
A powiedz, co robiłeś w valvotronie? wałek mimośrodowy?
Po kilku latach obcowania z tym silnikiem łatwo zobaczyć czy działa
@sambarumba: co robiłem z valvetronic: uszkodzony silniczek (nastawnik, czy jak się to zwie) - wymieniony na nowy VDO Siemens, uszkodzony czujnik położenia wałka mimośrodowego (z ang. Eccentric Shaft Sensor) - wymieniony na używkę ori BMW, oraz uszkodzony czujnik wałka rozrządu (ssący, miałem błąd Camshaft Sensor Inlet) - także wymieniony na używkę BMW. do tego wymieniony napinacz łańcucha rozrządu bo grzechotał przy odpaleniu na zimnym. do tego kilka uszczelek (pod pokrywą zaworów,
@sambarumba: aaa no i zbierał się jakby chciał a nie mógł. teraz po naprawie - od dołu znaczna poprawa, szybciej się wkręca na obroty i wgl bajka. jeździłem z uszkodzonym valvetronicem w trybie awaryjnym chyba z pół roku bo jakoś nie mogłem się za to zabrać. teraz cieszę się jak małe dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KimmyJimmel: valvotron jest mega czuły i jeśli wszystko działa równo to raczej już wszystko OK, to co mówią o wskazówce ekonomizera to jest raczej drugorzędne o ile w ogóle cokolwiek mówi na temat kondycji silnika.
A jak silnik i valvotron jest sprawny to autko całkiem przyjemnie jeździ :) Nie jest to 250 KM ale na te 143 to na prawdę daje radę, dla porównania Honda Civic Vtec 1.8 140KM nie jest