Wpis z mikrobloga

Jakiego iPhone teraz warto kupić? Chodzą po głowie 2 sztuki. Jeden na co dzień nie gorszy niż jakieś S8 i żeby z 1-2 lata był wspierany oraz drugi do developmentu - jedyne wymaganie to wspieranie softu przez 2 lata. Zastanawiam się nad 7 plus czy jakoś tak (wolę duże ekrany) na FV i do tego jakiś używany/refurb 6 zwykłej. Co polecacie?
#ios #apple #mobiledev
  • 20
@DasNiko
@konradoryginalny
@jakuba94 dzięki :), a 8 plusa nie warto brać? Właściwie cenowo odstrasza mnie tylko X, ale nie wiem czy były duże skoki między 6 plus, 7 plus i 8 plus. Druga sprawa - da się gdzieś znaleźć info do kiedy wspierany jest dany model? Bo jak dobrze pójdzie to 6 do developmentu wpadnie mi za 1k brutto (używana, whateva).
@xDrope: tak naprawdę z następną aktualizacją iOS (nie 12.0 tylko 13.0) 7 plus i 8 plus to bedzie to samo. Zawsze jest tak że następne duże aktualizacje są dostosowane pod nowy model także ta 12.0 jest dostosowana do X i trochę do 8 plus.
@xDrope, nie martw się, 7 Plus będzie jeszcze wspierany minimum 3 lata, to jest za dobry telefon, aby Apple porzuciło wsparcie dla niego. Ja unikam iP przez wysoką cenę oryginalnych akcesoriów, jak np. ładowarka za 140zł..
@xDrope: jeśli chodzi o wspieranie, można tylko snuć przypuszczenia. Ale patrząc na przeszłość to:
iOS 12 prawdopodobnie będzie to ostatni system dla iPhone 5S, 6 i 6 plus (i ich iPadowych "odpowiedników") iOS 13 na bank się pojawi na 6S, 6S Plus i SE. Możliwe że nawet pokuszą się o 14, ale to już zbyt duże wybieganie w przyszłość.
8 plus to z pewnością szybszy procek (ale ten z 7 już
@DasNiko: zamienniki są tańsze, lepsze jakościowo i równie bezpieczne co oryginał (no chyba że kupisz kabelek z allie za 50 groszy). Więc raczej nie ma się czego bać. Ważne by zamiennik miał wszystkie certyfikaty (znajdziesz takie info na pudełku)
@konradoryginalny, no niby tak, ale niesmak pozostaje jednak. Apple kreuje się na firmę dla 'tych lepszych', czyli po prostu bogaczy. Niektóre ceny mnie powalają, bo np. klawiatura Apple kosztuje chyba 200zł, a ładowarka do iP 140zł. Dwa, MacBooki - są po prostu #!$%@?. Specyfikacja nie jest powalająca, a jest drogi w #!$%@?. Jeżeli MacBooka za 8000zł, to 1500zł płacimy za sprzęt, a pozostałe 6500zł za logo.. Apple mnie śmieszy niektórymi swoimi
@jakuba94, Pracowałem, musiałem go recenzować i jestem średnio zadowolony. Dużym plusem jest szybka integracja iP z MacBookiem, ale system mnie jakoś nie urzeka.
@DasNiko: klawiatura kosztuje 450 zł xD TUTAJ LINK i z tym że z ceną akcesoriów mocno Apple przesadza mogę się zgodzić. Ale co do cen ich sprzętu - są adekwatne. Człowiek to zrozumie dopiero gdy już kupi tego MacBooka, iPada i iPhone. Nie płacisz za cyferki tylko za wydajność i system. I jakość wykonania. W dodatku jest to raczej sprzęt dla profesjonalistów. Jasne, kupić go może też ktoś kto profesjonalistą nie
@DasNiko: system jest pięknie dopracowany w każdym calu. Mam w tej chwili macbooka pro i laptopa z wyższej półki cenowej z windą. W domu częściej siedzę na macbooku bo po prostu wygodniej mi się na nim pobawić natomiast w pracy tylko winda
@DasNiko: osobiście głównie zajmuję się grafiką komputerową i amatorsko montażem i programowaniem. I na żadnym komputerze z Windowsem nie pracowało mi się równie dobrze co na MacBooku. Może kwestia gustu ale na Macu potrafię o wiele szybciej i wygodniej pracować. I integracja pomiędzy moim iPadem i iPhonem to piękna rzecz.
@konradoryginalny, nie wiedziałem, ktoś mi powiedział, że klawiatura kosztuje 200, zresztą, nieważne. Jestem recenzentem, testowałem różne produkty Apple'a, specyfikacją nie grzeszą, ale nie są też jakieś #!$%@?. Po prostu Apple to nie moja bajka.
@DasNiko: Specyfikacja nie jest w tych produktach najważniejsza, jest też takie coś jak OPTYMALIZACJA. Wiesz mi że te same podzespoły na Macu i na Windowsie to dwie zupełnie inne bajki (na ogromną korzyść Maca). Polecam coś wyrenderować w 4K na tych "słabych specyfikacjach" ( ͡° ͜ʖ ͡°) można się naprawdę pozytywnie zaskoczyć.