Wpis z mikrobloga

@kameleon321: moja, za przeproszeniem #!$%@? sąsiadka nie chce pozwolić na światłowód bo musiałby iść przez słup który jest na jej placu. I #!$%@?. No i #!$%@? no i cześć. Bo #!$%@? obcy jej na posesję wjadą i coś się może stać. COŚ SIĘ MOŻE STAĆ.
  • Odpowiedz
Diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Światłowód to kabel "niosący światło". A Niosący Światło to przecież nie kto inny jak Lucyfer. Szatan! Diabeł! Kosmaty! Gdzie mi z tymi szatanami przez moją posesję? Żeby dzieci w tym całym internecie do nieczystych treści się dobierały? Pieniążki zamiast na jakieś kable, na tacę. Proboszcz rozda je potrzebującym.

  • Odpowiedz
  • 66
@kameleon321 Taki sam motyw byl na brexit Duzy procent mlodych bylo przeciwko a starsi ludzie co trzymal Sentyment Silnego Brytyjskiego Imperium glosowalo za... I tak to jest ze starsi decyduja za mlodszych choc sami niewiele rozumieja jak dzisiejszy swiat funkcjonuje.
  • Odpowiedz
Jeśli by ksiądz z ambony ogłosił że światłowód jest potrzebny to babcie witały by monterów z otwartymi rękoma.
W mojej miejscowości kilka lat wstecz robili kanalizacje, o ile wszyscy pozwalali puścić rury obok granicy swojej działki to na jednej z bocznych uliczek kilku tetryków powiedziało nie bo nie (pewnie sugerowali się tym że kury nie będą jajek nieść albo kwiaty będą więdły, ogólnie zabobon)
Firma która kładła rury z braku możliwości wycięła
  • Odpowiedz
@pchomrower: Akurat ma rację ze nie zgadza się na słup na działce. Taka infrastruktura powinna iść w pasie drogowym a nie przez środek działki. Pretensje miej do januszy inwestorów, którzy planują posadowienie światłowodu w taki sposób, by jak najmniej zapłacić, bo ciemnogrodowi zawsze się wciśnie bezpłatną służebność na działce.
  • Odpowiedz
@ozzi91: Byś się zdziwił jak janusze kombinują żeby 50 zł nie zapłacić. Akurat znam temat doskonale, bo moja firma ma masę gruntu pod Poznaniem i duża część wszelakich instalacji na podpoznańskie wioski idzie w naszych działkach na granicy pasa drogowego.
  • Odpowiedz
@KHOT: ale wiesz, jak masz media na swojej działce to można powiedzieć, że tracisz trochę ziemi ale jak się później chcesz przyłączyć to masz minimum formalności
  • Odpowiedz
@ozzi91: Wszystko zależy od przebiegu. Jeżeli mają iść wzdłuż granicy działki i pasa drogowego to ok, ale często po skosie przez działkę wychodzi dwa metry krócej, mniejszy koszt kopania, kabla, ludzi, mniejsza opłata za służebność, a projektant kombinuje żeby z linii 2000 m zrobić 1990 m, bo kasa zostaje w kieszeni. Poza tym te formalności przy podłączaniu mediów to pryszcz w sytuacji gdy masz media w pasie drogowym przy granicy działki,
  • Odpowiedz
@KHOT: nie wiem jak z prądem czy światłowodem ale już w przypadku wody/kan/gazu to ma już znaczenie czy sieć leci w działce inwestora czy w działce drogowej :p
  • Odpowiedz
@ozzi91: Ma oczywiście, ale nie jakieś dramatyczne. Nie mówiąc już o tym, że nawet jeżeli masz sieć w działce to niekoniecznie musisz dostać warunki przyłączenia do tej sieci. :D
  • Odpowiedz
#!$%@? sąsiadka nie chce pozwolić na światłowód bo musiałby iść przez słup który jest na jej placu


@pchomrower: u mnie było coś takiego, że mój kabel od prądu szedł z 1m nad działką sąsiadki, ona to zgłosiła i słup dostawiono żeby tak nie było
nie wiem czy ciebie to dotyczy
  • Odpowiedz
@miahuoe: Z drugjej jednak strony Jezus powiedział "jam jest światłością świata". Jak się zacznie nad tym myśleć to można do ciekawych wniosków dojść :)
  • Odpowiedz