Wpis z mikrobloga

czy ja wiem czy taka beka. Pokazanie dziecku czym jest programowanie moze pomóc odkryć talent, o ktorym by sie nie dowiedzial ze posiada. Inna sprawa ze pewnie z 90% takich dzieci w ogole tego nie polubi i nie będzie chciala sie w tym rozwijać bo to tylko wymysl ich rodziców.


@qweewqqwe: Właśnie zastanawiałem się czy to będzie jakoś "rozwijać" dziecko w tą stronę i mam poważne wątpliwości.
@motaboy:
Ile masz lat?

@przeczki:

beka z tych korposzczurów, którzy myślą że jak wyślą swojego brajanka na jakieś gównolekcje z programowania to za 15 lat brajanek będzie zarabiał 15k i pracował w Google albo NASA xD


Dziecka uczy się programowania nie po to, żeby pracowało w NASA tylko po to, żeby poznało sposób rozwiązywania problemów. Najmłodsze dzieci zaczynają np. od Scratcha, gdzie programowanie to bloczki z obrazków.
@motaboy:

Ile masz lat?


@janekplaskacz: 38. Pracuję w IT a żeby jeszcze było weselej, to powiem Ci że z wykształcenia jestem nauczycielem i pracowałem trochę w szkole (nie jako informatyk) również z dziećmi niepełnosprawnymi (mam dodatkowe podyplomówki w tym kierunku).
Nigdy nie słyszałeś po co dzieciom programowanie?


@janekplaskacz: Nie bardzo, ale nie to żebym jakoś był na nie... Ewentualnie bym sobie jakoś pożartował. Po prostu to zdanie zasłyszane w TV wydało mi się jakieś takie nienaturalne.
@motaboy: chętnie bym skorzystał z takich zajęć, ale 15 lat temu gdy byłem w podstawówce wszystkiego musiałem uczyć się z książek, co niestety może spowodować złe nawyki.