Wpis z mikrobloga

Sernik gotowany

Takie ciasto to ja lubię, mogę jeść i jeść… A to głównie dlatego, że lubię ciasta kruche na miodzie i sodzie, mają ten specyficzny smak i zapach. I jeszcze przełożone gotowanym serem – niebo w gębie. Jedyna wada to trzeba poczekać kilka godzin aż zmięknie. Żeby to nam się udało musimy mieć przede wszystkim dobry twaróg (prawdziwy), nie żadne z wiaderka. Ciężko dostać w sklepach taki. Ja kupuję u sprawdzonej osoby na targu. Nie bójmy się spróbować, czy nie za kwaśny, jaką ma konsystencję, od tego zależy nasz wypiek. Macie przykład na maśle – ile jest właściwie masła w maśle. Czytajcie skład a zrozumiecie. A teraz do dzieła, bierzmy się za sernik.
Składniki:
– 500g mąki tortowej
– 250g masła lub margaryny
– 200g cukru pudru
– 1 jajko
– 2 żółtka
– 2 łyżki miodu
– 2 łyżki mleka
– 1 łyżeczka sody
Masa serowa:
– 200g masła
– 1 kg twarogu
– 4 jajka
– 1,5 szklanki cukru pudru
– 200ml mleka
– 2 budynie śmietankowe niesłodzone
– olejek waniliowy lub cukier waniliowy
Glazura czekoladowa:
– 100 ml śmietanki kremówki 30%
– 100g mlecznej czekolady
– 50g masła
Wszystkie składniki na ciasto zagniatamy na stolnicy i dzielimy na trzy części. Z każdej części formujemy placki okrągłe lub kwadraty ( w zależności jaką mamy blaszkę), pieczemy w piekarniku przez 15 minut w temperaturze 170 stopni. Zostawiamy do wystudzenia. Przygotowujemy masę serową. Do twarogu dodajemy masło, jaja, cukier, wanilię, dobrze wymieszać, podgrzać aż masa będzie lejąca, dodać budyń wymieszany w mleku. Wszystko połączyć i zagotować ciągle mieszając, uważać bo masa lubi się przypalić.
W blaszce układamy na przemian placki i gorącą masę serową. W między czasie robimy glazurę czekoladową. Podgrzewamy kremówkę. Do gorącej kremówki (ale nie gotującej się) dodajemy połamaną na kawałki czekoladę i mieszamy aż się rozpuści (już nie podgrzewamy), na koniec dajemy masło. Gdy wszystkie składniki będą tworzyć jedną masę, wylewamy na wierzch sernika.
Sernik przykrywamy folią aluminiową i odstawiamy w chłodne miejsce na przynajmniej 12 godzin.
Smacznego.
#blogsernika
KrolOkon - Sernik gotowany

Takie ciasto to ja lubię, mogę jeść i jeść… A to główni...

źródło: comment_NRiMuHOEy6iPlLInh6DnLSSjwVV6Oupg.jpg

Pobierz
  • 6
@Dox3l: Wat – jednostka mocy lub strumienia energii w układzie SI (jednostka pochodna układu SI), oznaczana symbolem W. Nazwa wat pochodzi od nazwiska brytyjskiego inżyniera i wynalazcy Jamesa Watta.
@Dox3l: vat - Podatek od towarów i usług (PTU) (ang. value-added tax, VAT) – podatek od wartości dodanej, podatek pośredni, pobierany na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami (podatek obrotowy), którego konstrukcja zakłada brak kaskadowego nakładania się podatku poprzez zastosowanie mechanizmu odliczenia podatku pobranego w poprzednich etapach obrotu.