Wpis z mikrobloga

#hekko @hekkonet #serwery #hosting #pytaniedoeksperta

Mam na hekko swoją prywatną pocztę, poprzez którą komunikuję się z klientami, nigdzie więcej nie podaję (oprócz swojego portfolio).

Od jakichś 2 tygodni przychodzi mi spam o jakichś wiatrakach, żylakach czy grzybicy, nawet po kilka dziennie, za każdym razem z innej domeny. Są to takie adresy jak:


Co tu się #!$%@?? Mogę to jakoś poblokować? Bo hekko mówi, że tam nic od nich ;).
  • 12
@damiano_polishiano: Czyli każdy robot scrapujący adresy może go zaciągnąć. Popraw to sobie, są metody na zabezpieczenia np poprzez JS'a. Wtedy ludzie w przeglądarce widzą adres, ale roboty scrapujące maile ze stron często się na tym zatrzymują i nie umieją sobie tego zinterpretować jako adres, bo widzą tylko kod javascriptowy.
A dwa - popróbuj może z różnymi ustawieniami spamassasina - zmiana progu, przy którym wiadomość jest klasyfikowana jako spam, może pomóc Ci
@damiano_polishiano: i ty się dziwisz, że przy gigantycznym, świecącym bannerze "zapraszam do wysyłania spamu tutaj" w postaci czystego urla z adresem email niechciane wiadomości zaczęły docierać na twoją skrzynkę? ()

Wszystkie informacje podał już @artur-pajkert, a są to rzeczy tak stare jak sam internet ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@damiano_polishiano: poza tym, że na gorsze, to się nic nie zmieniło ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Mleko i tak już się rozlało, ale jeśli chcesz zapobiec powodzi to poszukaj za świeżymi rozwiązaniami ukrywającymi adres emal przy użyciu javascriptu.

ps. Jeśli wykorzystujesz jquery na swojej stronie, to się odezwij.
Udostępnię ci rozwiązanie, które zaimplementowałem ostatnio.
@wacek_1984: @artur-pajkert: @Koliat:
Przypomniało mi się, to napiszę jak to rozwiązałem:

Doszedłem do tego, że mam stronę klienta (na WP), która kiedyś była zainfekowana. Znalazłem na serwerze w folderze cache jakieś 2 pliczki .php w których był mój adres e-mail, być może zaciągnięty z panelu admina. Usunąłem je i od tej chwili zauważalnie mniej spamu przyszło (3 maile). Z nich niby spróbowałem się wypisać (jeśli by to miało coś