Wpis z mikrobloga

Komentarze pod wczorajszym znaleziskiem dotyczącym pokazu #cyberpunk2077 to jakiś żart i abstrakcja. Ze wszystkich przeczytanych przeze mnie negatywnych opinii tylko jedna - powtarzam - jedna opinia była poparta jakąkolwiek argumentacją, do której można się odnieść i coś z niej wyciągnąć. Nikt Wam nie broni wyrazić negatywnej opinii - to nawet lepiej - ale niech ta opinia będzie poparta merytorycznym argumentem. Pozostałe komentarze to jeden wielki ściek i stek bzdur pisany pod wpływem emocji bądź z czystej głupoty. No bo jak wytłumaczysz komentarz kogoś kto mówi:

Strzelanka z elementami rpg? ( ͡° ʖ̯ ͡°) spodziewałem sie czegoś innego.


Co zresztą ktoś bardzo słusznie skomentował słowami:

No przecież zapowiadali, że to będzie strzelanka z elementami RPG to czego się #!$%@? spodziewałeś? Planszówki z elementami RPG?


Najgorzej jak ktoś próbuje porównać Cyberpunk 2077 do innych gier i budować na tej podstawie swoje oczekiwania. NO BO HURR DURR TŁUM LUDZI? W ASSASSIN'S CREED BYŁO ICH WIĘCEJ WIELKIE MI HALO. A jeszcze gorsi są Ci, którzy swoją opinię wyrażają na podstawie swoich mokrych snów. Tak, niektórzy myślą, że ktoś stworzy grę idealnie taką jaką sobie wyobrażają, ze wszystkimi zaimplementowanymi systemami z innych gier no bo hurrrwa jak można nie mieć systemu zbierania grzybów jak w Mario #!$%@? w 2018 roku xD Cyberpunka 2077 nie można porównać do żadnego Call of Duty, FarCry czy co tam sobie jeszcze wymyślicie bo to jest pełnoprawna gra RPG na podstawie settingu gry crpg a nie gra akcji ze wspinaniem się na wieże komunikacyjne i polowaniem na krokodyle.

Jak zobaczyłem pierwszą scenę ze strzelaniną to pierwsza moja myśl "o #!$%@?, coś nowego" bo poczułem, że tam naprawdę strzelaniny są mega dynamiczne i wrogowie nie odstępują na krok. Walą do nas jak tylko kawałek dupska będzie wystawał zza szafki. I nie możliwe - trafiają w nas! FAKT, może nasz bohater potrafi przyjąć większą ilość pocisków niż normalny człowiek ale:

a) ma to podłoże fabularne (implanty) xD babce z przedramion wyrastają dwa wielkie sztylety halo
b) to gra komputerowa do #!$%@?, nikt nie chce ginąć po dwóch strzałach i powtarzać rozgrywki 50 razy w grze RPG, w której zasadniczo najbardziej istotna jest fabuła

Po za tym czuć tę nowoczesność broni. Nie dziwcie się, że nie kopie jak mosin albo kar98k bo to #!$%@? 2077 rok i dziwne, żeby do tego czasu nie wyeliminowano całkowicie odrzutu broni.

Elementy HUDu będzie można pewnie wyłączyć. W Wiedźminie 3 się da a i tak 3/4 gra z minimapą bo tak jest po prostu wygodnie.

Prowadzenie pojazdów. Na początku wyglądało to dosyć miernie bo mieliśmy widok z wnętrza pojazdu i nie do końca wiedzieliśmy po czym można jeździć. Wolna jazda ma swoje uzasadnienie bo bohaterowie jechali na miejsce akcji i rozmawiali ze sobą Po przejściu w kamerę trzecioosobową już wszystko wyglądało pięknie. Ja nie wiem jak Wy tam wyczuliście feeling prowadzenia auta nie prowadząc samemu auta xD

Cały gameplay był wyreżyserowany co do sekundy. Chcieli pokazac poszczególne mechaniki i pokazali. Gra wygląda dobrze, świat jest bogaty i szczegółowy. Przez cały pokaz postać mijała 100 miejscówek z którymi będzie można wejść w interakcje. I to bez loading screenów. Czepianie się o grafikę to jakieś nieporozumienie. Wszyscy waliliście konia do widoków w Wiedźminie 3 po downgrade. Tu większość lokacji, w które włożono setki godzin, będziecie przebiegać w 20 sekund.

Pogramy, zobaczymy (;
2phonepiotrus - Komentarze pod wczorajszym znaleziskiem dotyczącym pokazu #cyberpunk2...

źródło: comment_cUhdkGXjIHmYkHhjQOzLPF1I6bslR7Tl.jpg

Pobierz
  • 57
@2phonepiotrus: No i w końcu ktoś powiedział to co dokładnie myślę. Wykop to chyba najgorsze miejsce w sieci do dyskusji o czymkolwiek. Branża oszalała na punkcie CP, wszyscy grę chwalą po zobaczeniu jej na zamkniętych pokazach, ale nie. Wykopki wiedzą lepiej. :D

Przecież to samo było po pokazaniu trailera - hurr durr jest za jasno, za kolorowo i nie ma deszczu. XD Takie już są wykopki (polaczki?) - cokolwiek nie pokażesz
Jak zobaczyłem pierwszą scenę ze strzelaniną to pierwsza moja myśl "o #!$%@?, coś nowego" bo poczułem, że tam naprawdę strzelaniny są mega dynamiczne i wrogowie nie odstępują na krok. Walą do nas jak tylko kawałek dupska będzie wystawał zza szafki.


@2phonepiotrus: Coś nowego? Pierwsza strzelanina była beznadziejna. Pierwsza myśl. Zrobili z tego jakieś Call of Duty czy innego Battlefielda? Dalej było trochę lepiej ale raziła w oczy głupota przeciwników, gra wydawała
@2phonepiotrus: Aby binarny umysł @jestem_mike znów się nie zafiksował dopowiem, że w ogólnym rozrachunku tytuł mi się podoba, ale mam jeszcze dużo obaw. Ze względu na ich poprzednie działania marketingowe i mała ilość ujawnionych informacji. Trochę rozumiem ten lokalny patriotyzm ale jeszcze zbyt wcześnie żeby jarać się jak pochodnia. Trochę zdrowego rozsądku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak na razie najbardziej spodobała mi się obietnica modyfikowania broni, cyberpunkowe
Gameplay wyglądał fajnie aczkolwiek martwi mnie mała ilość opcji dialogowych. Wygląda to trochę biednie, niemal jak w Fallout 4. Szkoda mi trochę że nie pokazali za bardzo jak wygląda rozwój postaci, były pokazane jakieś atrybuty w kreatorze postaci i to tyle

@2phonepiotrus:

świat jest bogaty


Może tak, ale jak na tą chwile prawie wszystkie lokacje z gameplayu (w których działa się jakaś akcja) były także w trailerze. Pytanie brzmi, czy robią
@Akwarel: Możliwe, że zaprezentowana misja jest wstępniakiem. Nie wiemy od jakiego momentu zaczyna się akcja. Dialogów w Wiedźminie też było do wyboru od 3 do 5 i było spoko. Pamiętajmy, że do wyboru mamy 2 płci.
a) ma to podłoże fabularne (implanty) xD babce z przedramion wyrastają dwa wielkie sztylety halo

powiedział prowadzący że teraz doda pare endgamowych zabawek, mantis arms własnie do nich należały
@2phonepiotrus: Szkoda strzępić ryja, to nie jest gra od początku przeznaczona na Polski rynek a na Światowy i tam szczą pod siebie jak usłyszą tylko tę nazwę w Polsce to i tak co 2 w nią nie zagra bo na ich kompach ledwo simsy chodzą.
Wiedźmin to sukces światowy, w Polsce tylko krytyka bo książka, naprawdę my Polacy nawet w star treku widzimy walkę lewactwa z prawactwem, szkoda strzępić ryja.