Wpis z mikrobloga

No to ruszyłem z winem jabłkowym :-)

Wykorzystałem ok. 16kg jabłek z lasu co dało 11L soku - reszta idzie na przetwory.

Początkowe blg soku to 12, po dodaniu 2L wody i 2kg cukru blg skoczyło na 21. Miałem robić na samym soku jabłkowym, ale ten był okrutnie kwaśny, więc zdecydowałem się zbić trochę końcową kwasowość poprzez delikatne rozrzedzenie syropem cukrowym. Drożdże to aromatic wine complex. Tym razem dobrze zebrałem lekką frakcję + pobawiłem się trochę małym sitkiem w pojemniku fermentacyjnym.

Zastanawiam się czy nie dodać małej garści posiekanych rodzynek aby wzbogacić smak...

#winodomowe #winodomowejroboty
Uber_PRO - No to ruszyłem z winem jabłkowym :-)

Wykorzystałem ok. 16kg jabłek z la...

źródło: comment_VAdp7KAOMsUE8O2dDSyFxLBeZAIBFFgp.jpg

Pobierz
  • 7
@Uber_PRO: Nie unoś się. Od razu widać ze trolluje a Ty łykłeś :P
Wg mnie wino może być kwaśne skoro sok był kwaśny. Takie rozrzedzenie mało pewnie da. Jak już to musiałbyś z jakimś słodkim winem pół na pół dać. Ja jestem ostrożny z takimi kwaśnymi owocami odkąd zrobiłem 40 litrów takiego kwasu że ię pić nie dało (nie ocet, kwaśne z owoców). 3 lata stoi sobie w gąsiorze i używam
@gumis112211: po dodaniu syropu cukrowego smak się poprawił, czuć było że to jabłko. Będę je dosłyszał po ustaniu fermentacji.
Są owoce, które bez cukru nie przypominają znanego im smaku (truskawka) a dosłodzenie zmienia perspektywę...