Wpis z mikrobloga

Trwa wojenka zielonych z konsumentami węgla. Czy ruszymy dupy i damy im odpór? Wystarczy napisać do ministerstwa krótki liścik.

Ministerstwo konsultuje teraz parametry węgla jaki ma być dopuszczony na rynek. Zieloni obsiedli temat chmarą i naciskają na ich podkręcanie, co rzekomo ma być jedyną drogą walki ze smogiem – a leżą na stole dowody, że wcale nie jest konieczny ultra-turbo-węgiel, byśmy mieli czyste powietrze. Ważniejsze jest jego jak najlepsze spalanie. Ale rację ma ten, kto układa narrację – a jest to Wyborcza, dlatego w ogóle nie bierze się tych faktów pod uwagę.

Wyjaśnienie szczegółów i propozycja pisma do ministerstwa: http://czysteogrzewanie.pl/2018/08/zieloni-chca-drogiego-wegla-a-ty/

#polskiedomy #ogrzewanie #ubostwoenergetyczne #wegiel #4konserwy
Juzef - Trwa wojenka zielonych z konsumentami węgla. Czy ruszymy dupy i damy im odpór...

źródło: comment_QEyzPSboGxYU4TLMIn1XX7WuBDTtGJZq.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Juzef: somsiad kupił węgiel wysokokaloryczny czy jaki tam właśnie taki błyszczący jakby z diamentami czy jak to nazwać bardziej ten po prawej. Super #!$%@? ale nie masz pieca przystosowanego i wygląda to tak, że cała wieś jest przykryta dymem xD u nas jest taki średnio na jeża, ale z tego co patrzyłem, a nie znam się bo całe życie w bloku parametry są takie jakie są wyryte na tabliczce pieca i
  • Odpowiedz
@Juzef: Lobbyści się ujawniają składów węglowych robiacych wały na jakości:) Mam kocioł węglowy i nie mam nic przeciwko normom podwyższającym jego jakość :) to jest dobre dla mnie jako konsumenta .Lepszy opał ,to lepsza wydajność,mniej awarii kotła,kasa w kieszeni i mniej smrodu na wsi .Komu to przeszkadza? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@desygnat: somsiad najprawdopodobniej ma węgiel dla koksowni a koksownią nie jest. Tego dotyczy jedna z uwag, którą proponuję pod w/w linkiem by ministerstwu wysłać – normy nie ukrócają sprzedaży cywilom węgli dla nich nieodpowiednich czyli właśnie takich, koksowniczych.
Po wyglądzie się tego nie oceni pewnie, ten na zdjęciu to jest akurat normalny węgiel, choć jeden z najmocniejszych.
  • Odpowiedz
@Juzef: I tak jest drogi.Zwłaszcza ten dobrej jakości.który to nadzwyczaj dobrze schodzi pomimo ceny wyzszej o 300-400 zł.Kto ma taki kocioł to wie że dobry opał to podstawa i co wyda na węgiel to mu wróci to na ogrzewaniu,częściach.dogladaniu.Kazdy stara sie kupić jak najlepszej jakosci opał na jaki go stać.Wysokie normy jakości sa dobre dla końcowego konsumenta.Złe tylko dla oszustów ze składów węglowych sprzedających podrabiany wegiel.
  • Odpowiedz