Wpis z mikrobloga

Nie wiem co się stało ale na niestablilnej wersji steam gra zaczęła śmigać płynnie.
Wcześniej miałem lekkie zgrzyty co kilka sekund (tak jak by gra z max przyśpieszenia wracała do normalnej prędkości na 1s po czym przez kilka sekund działała normalnie)

Obecnie nie mam żadnych spadków prędkości. Dodatkowo gra potrafiła zatrzymać się na 1-2s przy wpadaniu ataku. Obecnie nie ma żadnych spadków i wszystko robi się płynnie.

Nawet przy prawie setce kolonistów i 400 zwierzakach biegających po mapie wszystko śmiga jak Bóg przykazał.

Tylko ja tak mam?

#rimworld
  • 10
@Harcownik
@Kuprix optymalizacja zawsze była problemem, nie ważne jak dobrego kompa masz. W poprzednich wersjach potrafiło z czasem spadać optymalizacja, głównie przez ilość kolonistów i ich historie (znajomi, wrogowie, uczucia).

Nie wiem jak na testowym bo akurat mało przegrałem, ale widać poprawę wydajności (nie miałem jeszcze 100 kolonistów :DD)
@Laaq: Faktycznie może być coś z tymi historiami bo ostatnio przez przypadek znalazłem statystyki dla moich zwierząt hodowlanych. Mam około 250 prosiaków rozrzuconych między dwie kolonie i karawanę w której wychowuje młode.

Wszystkie pochodzą od 3 świń które kupiłem u handlarza. Okazuje się że gra zapisuje ich relacje miedzy sobą.

Czyli świnia nr 149 jest synem świni 1 i maciory 2. Jest wujkiem dla prosiaków 12 15 16 itd do pierdyliarda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harcownik: u mnie jak na razie nie, mimo, ze mam wrzucone sporo modow. Ale do Twojej ilosci kolonistow jeszcze mi daleko wiec wypowiem sie jak kiedys ewentualnie dotre do tego poziomu :P