Wpis z mikrobloga

Oprócz powyższego ma to być konto wspólne dla mnie i różowego na nasze bieżące wydatki, a nie chcę zakładać osobnych kont dla obu tych celów.


@chudy_lolo: najprostsza droga do wieloletnich powtarzalnych kłótni. Nie polecam.
Z moim różowym osobne wszystkie konta z wyjątkiem tego z kredytem hipotecznym. W razie potrzeby przelew w ramach tego samego banku idzie natychmiast między naszymi kontami; a nigdy nie ma akcji typu "kurła, 20 minut temu miałem
@uhu8: Nie, nie, to nie tak. Nie doprecyzowałem, konto ma być na wspólne wydatki. Zakupy typu buty będą z kont osobistych.
@FHA96: oprocentowanie nie ma dla mnie dużego znaczenia, już bardziej liczy się brak opłat, które mogłyby pożreć więcej niż wpływy z oprocentowania.
Zaznaczam jeszcze, że na konto nie będzie przelewane wynagrodzenie, a jedyne wpływy będą pochodzić z naszych kont osobistych.
@FHA96: muszę mu się dokładniej przyjrzeć, poza tym miałem tam przez miesiąc otwarte konto 360, ale nie spełniło moich oczekiwań konta osobistego. Tym samym chyba nie kwalifikuję się do otrzymania premii.
@chudy_lolo: jakie wydatki są aż tak wspólne, że muszą iść ze wspólnego konta? Przez ponad 15 lat małżeństwa jeszcze takich wydatków nie zidentyfikowałem, poza zakupem mieszkania rzecz jasna (ale tu bank sam wymusił wspólne konto)
@uhu8: żadne nie MUSZĄ, ale CHCEMY, aby te wspólne, a jest ich trochę (czynsz, prąd, gaz, codzienne zakupy, wspólne wyjścia, wydatki na dziecko itd.) szły z jednego konta. Moim zdaniem właśnie taki układ przeciwdziała kłótniom i pozwala zapanować nad wspólnym budżetem i oszczędnościami.
@tacky: ??? czemu?
Skoro wszyscy znajomi, którzy mają wspólne konta mają z tego powodu dodatkowe kłótnie;
a my nie mając wspólnego konta nie odczuwamy potrzeby ani nie pojawiają się żadne sytuacje w których takie konto by się przydało - to co w tym patologicznego?
@uhu8: Nie potrafię tego ogarnąć. Wspólne życie, ale pieniądze już nie. Brak zaufania? Zawsze dążyłem do tego, aby konto było wspólne i nigdy nie miałem z tym problemu. Co prawda od kilku miesięcy mam z żoną oddzielne konta, ale to tylko na potrzeby promocji i jest to przejściowe.
@tacky: wspólne pieniądze, ale jejku, chodzicie też z jednym portfelem? Wspólna kolekcja majtek?
Jakie zaufanie? Jbc każde z nas może zalogować się na konto drugiego, znamy swoje piny do kart itp.
Po prostu każdy gospodaruje ze swojej pensji a jak komuś nie starcza to jest problem rozwiązywalny jednym telefonem. A co robicie jak nie starcza na wspólnym koncie, pożyczki zaciągacie co miesiąc?
@uhu8: Wyobraź sobie, że każdy ma swoją kartę do konta. Tak! Teraz tak się da. I po co kombinować skoro i tak gospodarujecie kasą wspólnie? Jak ktoś chce sobie utrudniać życie to jego sprawa. Po prostu trzeba dorosnąć. Mi akurat starcza i nie muszę się bawić w przelewy. Jak to jest gdy każdy gospodaruje ze swojej pensji? ty płacisz za chleb, a żona za masło? A jak już żonie środki się
A co robicie jak nie starcza na wspólnym koncie, pożyczki zaciągacie co miesiąc?


@uhu8: Myślisz, że jak masz dwa konta to pieniędzy jest więcej niż na jednym wspólnym?
@tacky: nie, myślę, że wtedy nie mam pretensji o to do kogokolwiek poza sobą. Nigdy nie mieliśmy kłótni o to, że ktoś za dużo wydał na niepotrzebne (z pkt widzenia drugiej osoby) rzeczy.
My mamy swoje drogi - dla nas działają. Co więcej obsweruję że wspólne konta u znajomych prowadzą do powtarzalnych problemów.
Dla ciebie działa co innego - gratuluję.
Nadal nie widzę powodu, żebyś nazywał to patologią.
Patologia to świadome
@chudy_lolo: W #getinbank jest coś na takiej zasadzie, usługa "Sejf". Oprócz tego m.in. wysoko jak na obecne standardy oprocentowane konta oszczędnościowe (3,5% na aż 12 miesięcy! i 3% na 3 miesiące - do wyboru wg warunków OBIE PROMOCJE SIĘ ŁĄCZĄ!)

Jeśli zdecydujesz się na Getin to mogę Ci wysłać zaproszenie za co i Ty i ja dostaniemy bonus pieniężny - wystarczy, że przez pierwsze 3 miesiące na Twoje konto będzie wpływać
@MadIen: Szanowna Pani, dziękuję za wspomnienie o naszej ofercie. Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże