Wpis z mikrobloga

Jakie haczyki uważacie za uniwersalne na ryby większe niż 20cm? Bo jeśli pytać emerytowanych wędkarzy, jeden uważa, że nr 8 jest ok, mniejszych absolutnie nie, a inny uważa, że nr 10-12 to ideał, a 8 za wielki...

Nie precyzuję metody, a co do gatunku ryb: płocie, wzdręgi, leszcze, karasie, liny, karpie, krąpie (jeden rozmiar haczyka na wszystkie)

Wszystko zależy od wielkości przynęty?
#wedkarstwo
  • 9
Haczyk dobierasz glownie do przynety jak lowie na bata bialy robak/pinka/ochotka haczyki 22-16, grunt kukurydza/kilka ziaren kuku/peczek robakow 8-10, karpie z wlosem na pelet/kulke 8-1
@m_n_g: biały robak? (te wyrośnięte larwy much?), na najmniejszy możliwy rozmiar? Dlaczego tak? Nr 12 wg mnie jest wystarczająco mały (nie znam się) i połknie go wzdręga mająca 7cm

Skąd się wzięła nazwa: Mady?
Tak te wyrosniete larwy much i pinka te karlowate larwy much :D na malych rozmiarach ladnie sie prezentuja i chyba naturalnie wygladaja kiedys robilem test, bialy robak na 20 i obok 2 wedka na to samo tylko haczyk 10 oba na przyponach 15cm 0.09mm i na 20 "brania co chwila" a na 10 nic :/
@Hamza: poszukaj na YT Górek TV, to kanal Kacpra Góreckiego, jednego z najlepszych wędkarzy wyczynowych, który dzieli się swoją wiedzą. Na jednym z filmów omawia dokładnie budowę zestawów, jak dobierać haki etc. Filmów jest sporo, ale to kopalnia wiedzy odnośnie wędkarstwa spławikowego. Ja wędkuję od ponad 20 lat i dopiero od Kacpra nauczyłem się jak łowić na spławik. Różnica jest ogromna: kiedyś jak sie zlowilo kilka malych rybek to się cieszyłem,