Wpis z mikrobloga

Mircy programiści!
Otóż aktualnie u nas w zespole trwa spór pomiędzy mną, a @artikow odnośnie IDE (pic rel). Uznałem, że skoro @arikow wierzy tylko w mikro to tylko wy możecie gościowi wyjaśnić, że intelij >gunwo>eclipse.
#java #intelij #programowanie
juniordev - Mircy programiści!
Otóż aktualnie u nas w zespole trwa spór pomiędzy mną...

źródło: comment_2eeHglxJNvcz5MY9xLvtsHM4CebRZCep.jpg

Pobierz

Intelij, Eclipse czy Netbeans?

  • Intelij 85.8% (151)
  • Eclipse 9.7% (17)
  • Netbeans 4.5% (8)

Oddanych głosów: 176

  • 21
@juniordev: Przy okazji - wiesz, że zagłosowałem na IntelliJ? Ogólnie troszkę przekręciłeś temat dyskusji. Bo jak widać na screenie, przyznaję, że IntelliJ jest doskonałym IDE. Może nawet najlepszym (za mało używałem, stąd "może"), ale nie o to w dyskusji chodziło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@artikow: Eclipse nie jest zły, sam na nim musiałem robić i nawet się przyzwyczaiłem do tego jest darmowy.. jednak IntelliJ to zupełnie inna jakość i sporo ułatwień, skrótów i pomocy dla programisty..
Pierwsze co zrobiliśmy w nowym projekcie to przeoraliśmy aplikację tak by działała pod IntelliJ bo wszyscy powiedzieli że nie będą pracować z Eclipsem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CichySzelestOka: W przypadku projektu na którym jestem (z resztą @juniordev też) nie wchodzi to w grę. Takie zaoranie byłoby niezwykle kosztowne zarówno czasowo jak i finansowo. A sama aplikacja to przeolbrzymi monolit z wieloma modułami. Ilość klas idzie w setki tysięcy (tak szacuję, mogę z ciekawości kiedyś sprawdzić). I ten "gówniany" Eclipse jakoś daje radę. Czasami się wysypie, często zamuli, ale biorąc pod uwagę ogrom projektu, jest naprawdę świetnie.
@Myzreal: W takim razie mało widziałeś przez te dwa lata... ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak na poważnie, to dużo rzeczy jest tam wygenerowane specjalnie pod Eclipse i przeniesienie samej konfiguracji projektów to ogromne zadanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Myzreal Myślisz że to prostasprawa wziąć duży silny projekt i odpalić go w IntelliJu?

Tak na poważnie to chyba nie widziałej jak wygląda duża aplikacja tworzona od 20lat.. To że projekt jest niezależny od środowiska to teoria, bo Eclips robi swoje, a IntelliJ robi swoje.. Plus, tak jak kolega napisal wyżej. Do tego InteliJ lubi optymalizowac budowe apki przez co moze sie sypać
@Myzreal: Jeżeli sugerujesz, że efekt K-D dotyczy mnie to faktycznie nie ma o czym rozmawiać. Uwierz mi, że jestem w minimum tej krzywej. Rzeczywistość nie zawsze wygląda tak pięknie jak na wykładach.