Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie #orange światłowód z telewizją. W mieszkaniu mam kabel telefoniczny i kabel koncentryczny. Jak ten funbox (3.0?) wraz z dekoderem będą podłączone do tego kabla koncentrycznego (MoCa?)? Jakie urządzenia będą potrzebne i czy będę mógł zastąpić ten funbox swoim routerem? Chcę to wszystko wiedzieć, aby technicy nie wcisnęli mi jakiegoś badziewia

#internet #siecikomputerowe #swiatlowody
  • 9
@HakerJanusz: Niekoniecznie, mogą wykorzystać istniejący kabel koncentryczny.
@wfd: Jak będziesz miał instalacje po istniejącym kablu koncentrycznym to możesz dostać modem np. Technicolor TC7210 i FunBoxa (dają wtedy bodajże wersję 2.0). Jeżeli chcesz mieć telewizję to zapomnij o swoim routerze - da się to zrobić, ale to zabawa z VLANami i nie ma gwarancji, że to zadziała i któregoś dnia nie przestanie działać. Jeżeli doprowadzą ci światłowód bezpośrednio to dostaniesz albo
@MichaelT128: Kupiłem na początku router z Wifi 5 GHz i możliwością konfiguracji tych VLANów specjalnie, aby nie korzystać z ich dekodera.

Do domu na pewno nie doprowadzą mi światłowodu tylko wykorzystają kabel koncentryczny. A może GFast?
@wfd: Chętnie wyjaśnimy sprawę. Technik będąc na miejscu określa w jaki sposób zostanie dokonane podłączenie. Standardowo doprowadzony jest światłowód do mieszkania. Tam zostaje podłączony modem. Na stronie https://www.orange.pl/view/internet-domowy w zakładce "Orange Światłowód to nie tylko
wygoda i rewelacyjna jakość usług.To też darmowa i szybka instalacja". jest film pokazujący podłączenie.