Wpis z mikrobloga

@luk-kos-92: Dobrze przycięta rura (np na Gorge Fisher), 35A I powoli bez drutu. Bez kręcenia, możesz np robić elektrodą kółeczka na jeziorku albo przod-tyl.
Z drutem kiedyś to chyba 45A i też przód tył.
Argon albo azot do środka i jechana.

Najlepiej jakbyś miał jakiś przyrząd np na łożyskach, żebyś mógł obrócić cały detal. Do tego jakiś koziołek albo dwa.
@pagenafein:Nie ma zdjec.Tylko czesc przetrwala error dysku w lapku.Ale jak sie jechalo na 2x nie bylo problemu zrobic przetop.Jak sie zdecyduje na robote i zaczne krecic to zapodam jak idzie ,ale to w przyszlym tygodniu.
@luk-kos-92: niech nie #!$%@? z kręceniem. Trzeba nisko trzymać igłę i przy kącie 90 stopni jest lepsze wtopienie z palca niż przy mniejszym jak się kręci na łusce. Do tego wiecej gazu i po skończeniu niech leci z 10s.
@kaorle84: Scianke rury 2mm ,porcelanka 12 ,gaz na faji ok 13l/min , poduszka gazowa gaz ok 6-8l, przetop jakis tam wychodzi ,tylko miejscami jest wypukly ,przewaznie plaski ,lico natomias ma brzydki szary kolor. Prad ok 45 - 47 A .Jak jade szybciej to nie robie przetopu a jak wolniej to przegrzewam...co robic ? Jutro fotki dam
@luk-kos-92: spróbuj wiekszym prądem na przetop o kilka amper i mniejszym na lico. 50 ma przetop i 43 na lico. Rozumiem że drutu nie pchasz na przetop i tylko po kropelce i rozciągasz igłą? Weź jakieś odpady i próbuj aż bedzie ok. Dziś spawałem kwasiaka 4mm i na przetopie miałem 83 i ładnie się układał w środku. Możesz jeszcze spróbować na większej szczelinie i mniejszym prądzi3 na przetopie 40-45. Ja przy
Nic nie fazowalem.Rurki na styk bez szczeliny.Rura srednica 120mm.Poprostu lecialem po drucie 1,2 i krecilem.Jechalem na raz aby byl przetop i lico.Ponoc mozna tak rurki robic do max scianka 3mm