Wpis z mikrobloga

Siema znowu. Po dłuższym zastanowieniu i po wielu poprawkach oraz sugestiach innych osób, za które jestem wdzięczny doszedłem do mniej więcej czegoś takiego.

Zasilacz XFX Core PRO 450W
SSD Plextor M6S+ 128GB
Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro

^ Te części biorę ze starego kompa więc nie wymieniam ich na inne. Mam nadzieję, że zasilacz pociągnie.

HDD Toshiba 1TB P300
MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB (używana)
Intel Core i5-8400
ASRock Z370 Pro4
G.Skill Aegis DDR4 2x8GB, 3000MHz, CL16
Obudowa SilentiumPC Armis AR3 TG RGB

Myślicie, że coś tu jeszcze można poprawić? Jeśli tak to czemu i na co? Zastanawiam się głównie nad obudową i płytą główną. Dużo więcej nie chce wydawać, więc jeżeli wszystko będzie ok to po prostu zakupię ten sprzęt.

#pcmasterrace #komputery
  • 12
@SortowNIKT: A nawet H310. W sam raz na X2 DDR.

@delKrul: Słaby procesor do tej karty, taki na styk. Spróbowałbym na Twoim miejscu zaoszczędzić biorąc wolniejsze pamięci i słabiej wyposażoną mobo, ale wziąć lepszy procesor.

Z zasilaczem też nie do końca byłbym taki pewien szczególnie w razie jakbyś chciał coś podmienić. Np. spodoba Ci się nowa seria grafik, a te jak widać po RTX mają wysokie TDP.
@delKrul: Na styk tak. Intel świetny interes zrobił wyrzucając procki 6/6, gdy jest już sporo gier od dawna, które korzystają z 8 wątków. Będzie wymienianie na czasie.

Co do chłodzenia, nie powiedziałbym. B360tki spokojnie sobie radzą z 8700. H310 niektóre też, ale musiałbyś poczytać jak jest na 100% z throttlingiem. Jak producent daje obsługę w specyfikacji, to no problemo.
@nowywinternetach: Myślałem bardziej o i5-8600k, pod który musiałbym pewnie Tomahawka kupować i chłodzenie typu Grandis 2.
Ten i7 to też w sumie całkiem ciekawe rozwiązanie, ale boje się tego jak to będzie wyglądać cenowo.
@delKrul: Jakbym myślał o wersji K, to wiadomo, że trzeba płytę pod o/c. Tylko 8700 na teraz, lub poczekanie na 9xxx, które wychodzą jak dobrze pamiętam w październiku. I wtedy ceny też powinny trochę ulec zmianie. A same ceny pisałem, zaoszczędzić możesz na płycie głównej i ramach, by wziąć 8700.
@nowywinternetach: Kości 2666 kosztują praktycznie tyle co 3000, a niżej chyba nie ma sensu schodzić. Chyba, że kupiłbym teraz tylko 8GB, które powinno aktualnie wystarczyć co też jest jakimś rozwiązaniem (ponad 300 zł do przodu).

Z czekaniem słabo, mój aktualny PC zdechł miesiąc temu. We wrześniu wychodzi nowa Fifa, natomiast w październiku BF5, na którego najbardziej czekam. Mam nadzieje, że ceny bardzo nie spadną bo będę miał ból dupy ( ͡
@delKrul co do PSU możesz sobie sprawdzić czy Ci styknie mniej więcej tym kalkulatorem: seasonic.com. I ja osobiście bym nie brał na siłę 8 rdzeni teraz, wbrewem temu co pisze @nowywinternetach , nie wydaje mi się, żeby tak dużo gier używało 8 rdzeni, większość wystarcza nawet 4, więc 6 to jeszcze zapas. Rdzenie ważniejsze są przy programach użytkowych, do gier ważniejsze jest ich szybkość. Zresztą na necie możesz sobie zobaczyć, że