Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #www #wwwboners

Mireczki, poratujcie. Potrzebuję stworzyć stronę internetową, która na stronie głównej (lub podstronie) będzie miała formularz do wypełnienia (lista rozwijana, pola do zaznaczenia do wyboru, wprowadzony własny tekst). Coś podobnego można znaleźć w formularzach Google, tyle że miałoby to być spersonalizowane.
Zebrane w ten sposób dane, najlepiej jakby zapisywały się gdzieś w jakimś pliku typu excel i oczywiście były zabezpieczone przed dostępem osób z zewnątrz.
Jestem słaby w tym temacie, a chciałbym spróbować sam. Ostatecznie i tak pewnie skończę na zleceniu stworzenia takiej strony, ale chcę się przy okazji czegoś trochę nauczyć, żeby wiedzieć co i jak działa.
W Joomli i Worpressie potrafię tyle, że mogę przerobić pod siebie szablon (czyli niewiele).
Może ktoś podpowie, gdzie szukać, czego szukać i jak się za to zabrać?
Pozdrawiam!
  • 6
@arturlukow: Jeśli chciałbyś zbierać dane tak aby ostatecznie dało się je wyeksportować do pliku Excela (w sumie po co? nie trzeba tych danych używać na bieżąco?) to proponowałbym osadzenie formularza z CRM Podio.com - w nim sobie poukładasz i opracujesz wszystkie pola, możesz je później osadzić na stronie i sam ostylować. Tam możesz to przeglądac na bieżąco, jeśli chcesz to nawet sobie apke zainstalujesz i bedziesz miec powiadomienia ze ktos zostawił
@arturlukow: Jeżeli chcesz iść jak najmniejszą drogą oporu - wtyczki contact form 7 i contact form db ( skoro używasz wordpressa) . Możesz użyć ankiet z innej strony, wysyłać za pomocą js'a/czegokolwiek innego wiadomości do bazy danych - a z niej importować bez problemu. Rozwiązań jest od groma. Tutaj pytanie do Ciebie, czy chcesz to zrobić szybko i by działało, czy popracować nad tym dłużej