Wpis z mikrobloga

Mam prostą karimatę z #decathlon z warstwą aluminium (srebrną) z jednej strony. Na stronie sklepu piszą, by kłaść srebrną warstwę na górę i na niej spać. Z drugiej strony na forach piszą, by kłaść aluminium od strony ziemi.
Czy ktoś może mnie oświecić jak jest prawidłowo i dlaczego?
Pytanie dodatkowe - jak używać folii nrc /koc termiczny w namiocie by zwiększyć komfort(ciepło) spania. Kłaść pod/nad karimatę? Którą stroną do góry?

#przetrwanie #podroze #namiot #survival
kaczoor - Mam prostą karimatę z #decathlon z warstwą aluminium (srebrną) z jednej str...

źródło: comment_hpl0vFcYg9MWfhuK1do057PGnmORCI63.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@kaczoor: Jak poprzednicy, alu do ziemi. A jako ciekawostkę to ci zdradzę że jak będziesz zwijał na odwrót. Czyli pianką na zewnątrz to ci się karimata nie będzie zwijać i #!$%@?ć w nocy. Buziaki :)
  • Odpowiedz
@kaczoor: srebrem do góry jeśli chcesz żeby było cieplej, srebrem w dół jeśli chcesz chłodniej... zresztą kurde sam sprawdź, poleż kilka minut tak i kilka tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Panie kolego. Prosta sprawa. Aluminium ma za zadanie odbijać ciepło, czy nie ? Zatem jeśli chcesz aby było ci cieplej, dajesz alu do góry aby zatrzymywało ciepło od ciała. Natomiast jeśli nie chcesz się zagrzać, to dajesz odwrotnie.
  • Odpowiedz
@kaczoor: dobrze tak mirko poczytać, człowiek się czegoś totalnie nieprzydatnego, acz ciekawego nauczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) miłej podróży, mirku, aluminium do siebie, żebyś się nie zaziębił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po podróży mogę wam napisać protipa: owszem au do góry, ale folia nrc to jest odkrycie roku. Może trochę szeleści, ale jak się tym człowiek przykryje, to momentalnie czuje te parę stopni więcej. A jak ma dwie i jedną podłoży jeszcze pod siebie, to już śpi jak król.
Dla mnie hit, od teraz biorę na każdą wyprawę w góry/namiot
  • Odpowiedz