Wpis z mikrobloga

Porównywanie Bitcoina do złota jest tak częste jak Kamila Stocha do ptaka czy Cristiano Ronaldo do wyborowego snajpera. Wielu zwolenników najpopularniejszej kryptowaluty upatruje w Bitcoinie drugiej i lepszej wersji złota. Nazywają go złotem Internetu bądź złotem 2.0. Najpopularniejszymi argumentami w procesie porównywania jest deflacyjność obu aktywów, ograniczona podaż oraz funkcja środka przenoszącego wartość w dłuższym okresie czasu.

W naszym dzisiejszym tekście sprawdzamy łączy Bitcoina ze złotem oraz jakie cechy są zupełnie inne w obu aktywach.

https://bithub.pl/opinie/czy-bitcoin-jest-zlotem-drugiej-generacji/

#bitcoin #zloto #kryptowaluty #mircoinready
  • 35
@Bithub: hola hola... żeby bawić się BTC potrzebna jest elektronika, internet aby móc nim gospodarować/handlować/wymieniać o tyle złoto mogę przekazać zawsze komuś i ten ktoś zawsze gdzieś chociażby szedł nago może złoto podnieść. Więc do uzyskania złota wystarczy rozmowa i podanie z ręki do ręki, a z BTC jak spotkam faceta na pustyni w samych majtkach i chce mu dać BTC to jak mam to zrobić?

Gold 1:0 XTB
@goly8622 @Ironman

podstawowa różnica czego bitconiści nie kumają to podaż!

złoto jest ukryte w ziemi, #!$%@? trudno się je kopie, maszyny kosztują w #!$%@?,
na Alasce ziemia jest zamrożona przez 9 miesięcy w roku
albo dżungla w Brazylii
nie mówiąc o wydobywaniu z pod lodu na morzu
ktoś widział serię na Discovery Gold Rush?
tego się nie da zmieniać

a podaż btc to jedna zmienna w kodzie, panowie bez jaj, jej zmiana
@Bithub: napisaliscie w artykule że zmiana kodu, a dokładnie podaży to fork, według tej kulawej logiki każda zmiana kodu to fork xd

muszę was rozczarować ale nie, klucze do commitów ma bodajże dwóch panów,
jezeli oni zmienia podaż,
to wy będziecie musieli zrobicie forka,
a bitcoin zawsze będzie tam gdzie są oryginalne klucze do commitów
na razie to lazik marsjanski pobiera 2 gramy gleby


@cypherpunkbtc: jak myślisz dlaczego spacex tak intensywnie testuje rakiety mogące przewozić dziesiątki ton kruszcu kosmicznego? Przecież nie charytatywnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fervi:
nie wiem czego nie kumasz

złoto zagrzebane w zamarzniętej ziemi, powstawało w trakcie wybuchu supernovych
znalazło się na ziemi przypadkiem

bitcon program komputerowy, który może być zmieniony w każdej chwili

nie widzisz różnicy?
@cypherpunkbtc: W ogóle jak przebiega wprowadzanie zmian w systemach obsługujących pieniądz fiducjarny? Dlaczego jakiś anarchista lub sfrustrowany pracownik jeszcze tego nie #!$%@?ł? Jeśli Bitcoin będzie potrzebował większej ilości warstw bezpieczeństwa to one zostaną wprowadzone...
@cypherpunkbtc: Xd, wiem, że tak nie jest... W Bitcoinie masz cały czas wybieranie w wyborach... To dobra alternatywa dla pieniądza fiducjarnego. Ustawę o banku łatwo wyrzucić do kosza lub zamienić w martwe prawo tak jak w Turcji gdzie Mr. Reczep drukował lirę jak chciał.