Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad zestawem letnim na moto, co by do końca sezonu (ciepłego) polatać, a na wiosnę kupić zestaw wiosenno/jesienny.

Kurtka to coś w stylu Ozone Edge Evo / OZONE DELTA III / Rebelhorn Quattro / REBELHORN CHASE (cena 400-450zł)
Spodnie - jakiś jeans z protektorami typu Rebelhorn Classic / Ozone Star 301 / Motto Wear City NT (cena od 349-459)
Rękawice Revit Fly (delikatna kozia skórka, ale myślę, że się sprawdzą)
Buty - tutaj już kupuję do obu zestawów jedne buty, nie będę kupował kilku par. Shima RSX-6 / Shima RSX-5 (membrana) / Rebelhorn Piston II CE / RST Adventure II (cena 479-599zł)
Kask mam.

Na wiosnę kupiłbym jakiś skórzany kombi a do niego odzież termo aby jeździć tak w tych 15-25 stopniach.

Czy powyższy zestaw sprawdzi się na jazdę w 20-30 stopniach(wiem, w 30 to i na zdrapkę idzie się spocić), bezdeszczowej pogodzie (w razie "W" kombi przeciwdeszczowy) na wyjazdy miejsko - lekko turystyczne (do 200km)?

Od zestawu wymagam tylko chociażby podstawowej ochrony swojego ciała.

#motocykle
  • 5
@kipowrot: z jednej strony bardzo fajna kurtała, ale patrząc na to z drugiej strony... Jeden element w cenie takiej, co 3 elementy mojego zastawu na lato :D Aczkolwiek na wiosnę już wezmę ją pod uwagę !

Jakich spodni, rękawiczek i butów używasz ?
@cezu1: W tamtym roku w sierpniu kupiłem ozone delta 3 i rebelhorny hawk.

Czy powyższy zestaw sprawdzi się na jazdę w 20-30 stopniach(wiem, w 30 to i na zdrapkę idzie się spocić),

Do ~25 stopni jest ok z wentylacją, jak już jest cieplej to suwak w kurtce mam w połowie rozsunięty.

Rebelhorn Classic / Ozone Star 301 / Motto Wear City NT

Nie wiem czy teraz bym wziął jeansy bez wentylacji.
@cezu1 rękawice mam 4biker przystępne wykonanie i cena, buty mam kupione w jakiejs obniżce Axo MG2.
A spodnie to mam kombinezon probiker na tor, a na drogę mam jeansy motocyklowe z kevlarem i ochraniaczami. Do tego zbroja jak jestem na południu Europy.