Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #epalenie #pytaniedoeksperta #pytanie

E-papierosowe Mireczki, polećcie proszę jakiegoś e-papierosa.

Głównie zależy mi na tym, żeby było z nim jak najmniej pieprzenia się (czyszczenie, ładowanie, inne rzeczy o których nie mam pojęcia), no i żeby jak najlepiej się go kopciło (przysłowiowy "kop", ilość dymu). Miałem kiedyś ze dwa e-p-------y ale były to stare technologie, dużo z tym pieprzenia było, a i kop słaby jak i dymu mało.

Budżet - nie wiem jakie są ceny, ale wydam tak żeby było dobrze, mogę wydać 100zł ale jak ma być dobrze, to mogę wydać i 500.

Mam też kilka pytań pobocznych, gdyby się komuś chciało. Wiadomo, mogłem zgooglować, ale wiem że są tu fachowcy, którzy przeglądają artykuły naukowe itd., więc źródło wiedzy jest tutaj zdecydowanie lepsze.

1. Czy to prawda, że są jakieś smaki luquidów, które są bardziej szkodliwe niż inne? Czy takie coś można kupić w sklepie, czy są to raczej samodzielne mieszanki?
2. Czy są typy liquidów, których w jednych e-papierosach można używać, a w innych nie?
3. Czy ilość nikotyny w liquidzie ma wpływ na "kopa" przy wziewaniu? Jako kopa rozumiem tutaj to uczucie kopnięcia w płuco, które różni się zdecydowanie między powiedzmy fajką super-light, a czerwoną.
4. Czy e-papierosem da się osiągnąć wrażenia w jakikolwiek sposób zbliżone do palenia normalnego fajka? Tak że ktoś np. szybko przestał tęsknić za normalnymi fajkami?

Dziękuję serdecznie za pomoc.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@radziuxd zależy od wielu czynników, nie da się po prostu powiedzieć, że można tak albo tak. Każda fabryczna grzałka jest inna, każdy atomizer jest inny... Na jednym będzie wszystko hulać tak jak mówisz, na innym LQ będzie ciekł po łapach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wyrwiflak: ja tylko ostrzegam że jeżeli nie jesteś zdeterminowany żeby rzucić to nie ma sensu inwestować Bóg wie ile .. ja zaczynałem parę lat temu od ijust2, praktycznie jedyną wiedzą jaka miałem to ta co aktualnie użytkowników ze sprzętu ekscytuje - akurat wchodziły na rynek subohmy których "królem" był ww ijust2... W poniedziałek dotarła przesyłka z ein, dopaliłem ostatnią paczkę i to był ostatni mój kontakt z analogami. Tyle... Początki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Loxais: W sumie macie rację, ja przez te 5 lat doszedłem krok po kroku do tego czego wymagam od sprzętu, co chcę palić, w jaki sposób itd.
Zaczynałem od Volisha EGO za 300zł (xD) i kupowałem liquidy po 18zł za 10ml. Później były Spinnery i coraz to większy i droższy kaliber, bazy RBA, druty, chuje muje.
Aktualnie siedzę na TFV8 Baby, kupuje gotowe grzałki i sączę liquid, który wychodzi 1.82zł
  • Odpowiedz