Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #epalenie #pytaniedoeksperta #pytanie

E-papierosowe Mireczki, polećcie proszę jakiegoś e-papierosa.

Głównie zależy mi na tym, żeby było z nim jak najmniej pieprzenia się (czyszczenie, ładowanie, inne rzeczy o których nie mam pojęcia), no i żeby jak najlepiej się go kopciło (przysłowiowy "kop", ilość dymu). Miałem kiedyś ze dwa e-papierosy ale były to stare technologie, dużo z tym pieprzenia było, a i kop słaby jak i dymu mało.

Budżet - nie wiem jakie są ceny, ale wydam tak żeby było dobrze, mogę wydać 100zł ale jak ma być dobrze, to mogę wydać i 500.

Mam też kilka pytań pobocznych, gdyby się komuś chciało. Wiadomo, mogłem zgooglować, ale wiem że są tu fachowcy, którzy przeglądają artykuły naukowe itd., więc źródło wiedzy jest tutaj zdecydowanie lepsze.

1. Czy to prawda, że są jakieś smaki luquidów, które są bardziej szkodliwe niż inne? Czy takie coś można kupić w sklepie, czy są to raczej samodzielne mieszanki?
2. Czy są typy liquidów, których w jednych e-papierosach można używać, a w innych nie?
3. Czy ilość nikotyny w liquidzie ma wpływ na "kopa" przy wziewaniu? Jako kopa rozumiem tutaj to uczucie kopnięcia w płuco, które różni się zdecydowanie między powiedzmy fajką super-light, a czerwoną.
4. Czy e-papierosem da się osiągnąć wrażenia w jakikolwiek sposób zbliżone do palenia normalnego fajka? Tak że ktoś np. szybko przestał tęsknić za normalnymi fajkami?

Dziękuję serdecznie za pomoc.
  • 26
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wyrwiflak: 1. Tak, najlepsze są zwyczajne pojedyncze aromaty oparte na max kilku składnikach, unikaj cynamonowych, bananowych.
2. Liquidy mają różne proporcje glikolu i gliceryny, te rzadsze w niektórych parownikach lubią strzelać ustnik, za gęste mogą ułatwić spalenie grzałki. Należy dodać że są liquidy dosładzane które syfią grzałkę niemilosiernie.
3. Tak, ale moc sprzętu też. Jak „zapalisz" 18mg na 5W to będzie to light, na 50w wyplujesz płuca. Jest też nikotyna z
@dzidek_nowak: A czy ja gdzieś napisałem że chce wypuszczać dzikie kłęby dymu takie że ludzie będą się o siebie obijać na chodnikach? Nie napisałem że ma być w #!$%@? dymu, tylko że w poprzednich produktach, które używałem było go za mało. Bezwzględnie wiążesz "uczucie kopa" z ilością dymu gdzie ja nawet nie będąc palaczem fajek wiem, że tak nie jest, bo zdarzało mi się brać bucha z "lokomotywy" która nie miała
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wyrwiflak: tzn są dwa rodzaje nikotyny w liquidach. Ale mało który producent mówi o tym jakiej używa. Czystej nikotyny nikt ci do rąk nie da ;)
Co do e papierosa to powiedz ile palisz, wolisz małe chmurki czy może zostawiać mgłę w pomieszczeniu. Palenie usta płuco czy od razu do płuc?

Często polecany i chwalony jest eleaf istick pico
@ZlapalemBuchaZajebistegoChleba: Właśnie o tym czytam. Zdaję sobie też sprawę, że nie jest to czysta nikotyna ;).
Malboro czerwone 100s, tak 2/3 paki do paki dziennie. Z tymi chmurkami to nie wiem, tak jak w standardowym papierosie jest ok (nie są to "lokomotywy" jak wspomniano powyżej i specjalnie mi na tym nie zależy). Usta-płuco (nie miałem pojęcia, że ktoś może palić od razu do płuc, wydaje się duszące jak cholera).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wyrwiflak:próbowałeś ego aio od joyetech, w edymie jest za 59zł. Do tego liquid 9-12mg i jedną grzałkę 0.5omh. dość tani sposób by się przekonać w którą stronę iść, i spróbujesz wapnowania doplucnego. A na grzalkach standardowych chmurka jest optymalna dla palacza analogów.
@marek-wozniak-750:

Akurat uzależnia chyba jednak nikotyna i różne czynniki nawykowe, ale nie chce tu na ten temat dyskutować, bo nie posiadam takiej wiedzy. Również z wypowiedzi kolegi wyżej wynika że jednak (przynajmniej w jakiejś części) "kop" jest zależny od ilości nikotyny i mocy, chyba, że któryś z Was niepoprawnie mnie zrozumiał.

Spodziewam się, że przeskoczenie nie będzie całkowicie bezkosztowe, bo tak to analogów nikt by nie palił. Chcę po prostu spróbować
@radziuxd: "z moca" to spore uproszczenie - niko i ilosc odparowanego plynu... duzo plynu i mala ilosc niko = malo plynu i duza ilosc niko... stad dwie techniki: dtl i mtl - dtl to duzo pary branej do pluc a mtl to malo pary branej do ust /jak w analogach/
@wyrwiflak: palilem /mialem kontakt z analogami/ praktycznie 30lat, wiadomo ze kazdy inaczej to odbiera ale dla mnie wieksze uzaleznienie to
@marek-wozniak-750: nadal nie możesz powiedzieć, że nikotyna nie uzależnia, bo właśnie ona w papierosie uzależnia. To, że inne czynniki sprawiają, że przyjemniej się pali nie ma w tym przypadku, żadnego znaczenia.
@radziuxd: piękna historia :D
@marek-wozniak-750:
No tak, ale czynność jak najbardziej da się efajką zastąpić, bo wydaje mi się (przynajmniej mam taką szczerą nadzieję), że to nie smród tego gówna i samo odpalanie go zapalniczką mnie uzależnia, tylko sam proces wyjścia i inhalowania. Gorzej jeśli z tą chemią masz rację, wtedy nie ma ratunku ;).
@Loxais: wydaje mi się, że markowi mogło chodzić o to, że w ogólnym uzależnieniu od papierosów nikotyna sama w sobie nie gra aż tak dużej roli w porównaniu do uzależnienia wynikającego z nawyku. Prawdopodobnie ma też rację, słyszałem że uzależnienie fizyczne od nikotyny puszcza chyba po około 2 tygodniach (mogę się mylić), a zostaje uzależnienie psychiczne.
@wyrwiflak w moim przypadku, zastąpienie efajkiem zniwelowało kompletnie uzależnienie fizyczne, z psychicznym się męczyłem przez jakiś czas.

Patrząc po tym jak opisujesz w swoim poście wnioskuje, że jesteś w tym kompletnie nowy, posłuchaj kolegów wyżej, weź coś taniego. Osobiście nie lubię AIO ale wielu ludzi chwali i lubi, więc warto, szczególnie za tą cenę; i idź popytaj na wyspie/w sklepie/ w vapeshopie to Ci wszystko pokażą i wytłumaczą, bo tak to dostaniesz
@Loxais: Zgadza się, jestem w tym temacie zielony (może nie całkowicie ale prawie). Nie chciałem iść pytać do sklepu, bo zawsze wtedy mam podejrzenia, że będą mi wciskać to co akurat chcą sprzedać. Ale ogólnie z odpowiedzi, które już tu dostałem wystarczy, żeby się wkręcić w temat i jeszcze się nie pogubiłem ;). Tobie również dziękuję.

EDIT: jedyne czego się obawiałem, to że wezmę coś taniego i się zniechęcę własnie przez
@wyrwiflak nie każdy w sklepach kłamie (hello i'm here), lepszy zadowolony klient, który może mi zaufać i będzie wracał, niż jak jednorazowo wyda więcej.

Nie ma sprawy, wiem jak to jest zaczynać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek-wozniak-750: ja trochę uprościłem, Ty wyjaśniłeś. Ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że normalnie palę DTL 9mg, ale jak zamknę otwory i pyknę MTL to nikotyna wali tak samo jak nie mocniej, więc wychodzi, że na jednej mocy płynu i fajka można palić obie techniki.