Wpis z mikrobloga

Hej,
Mam pytanie odnośnie zachowania królików. Problem bowiem jest taki: W piątek z chlopakiem dołączyliśmy do naszej rodzinki 2 króliczki. 3 miesięczną Beze i 2,5 miesięczną Trufelke. Przez 2 dni było wszystko super i się razem kładły, tuliły i myły, a w dniu dzisiejszym totalna zmiana. Rano Trufelka zaczeła ganiać Beze i nawet jej powyrywała futerko bo się walało po klatce. I teraz się zastanawiamy co powinniśmy zrobić. Nie chcemy ich rozdzielać zwłaszcza ze zawsze były razem, ale niepokoi nas takie zachowanie i nie do końca wiemy co powinniśmy zrobić by się jedna na 2 nie rzucała. Aktualnie dziewczynki trzymane sa oddzielnie. Bardzo prosimy o rady by pogodzić nasze słodziaki i by było znowu dobrze. Z góry dziękuje :) #kroliki
Roxsy - Hej,
Mam pytanie odnośnie zachowania królików. Problem bowiem jest taki: W pi...

źródło: comment_hAmJzvk1gHHjJ327dQWpiGGhS13AJmIJ.jpg

Pobierz
  • 10
@Roxsy: wydaje mi się, że można kastrować króliki już od 3 miesiąca. moja rada byłaby taka żeby ich nie zaprzyjaźniać, bo po wykastrowaniu znowu będziesz musiała robić to na nowo, a to tylko niepotrzebny stres dla zwierzaków.
via Android
  • 0
@Rebmobanu Aktualnie dziewczyny sa w 2 oddzielnych klatkach i dopiero jakis czas po sterylizacji bedziemy je powoli znów ze sobą oswajać. I tak jedna z dziewczyn jest wieksza i to wlasnie ona jedyna probowała atakować. Mam ogromna nadzieje że po wszystkim dziewczyny znów beda sie kochać tak jak wczesniej ^^
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roxsy: Dla królików najlepszym rozwiązaniem byłoby dobranie dwóch samców. Wtedy, po kastracjach, łatwiej byłoby im utworzyć hierarchię.
via Android
  • 0
@pciem Niestety nie mam takiej mozliwosci przez nastepne... z 2-3 lata. Za mało miejsca na ogromny kojec, no I koszty dosyc mocno ida w gore. Zobaczymy pozniej ^^ Ale przyznam ze naprawde chce zaadoptowac jakiegos chlopca...myslalam o hodowlancu :) Aktualnie dziewczyny maja odzielne duze klatki na noc a w dzien 90% pokoju gdzie moga sie wylatac... jedynie lozko I 2 gniazdka sa odrodzone ^^ Aktualnie najgorszy problem oprocz sprzeczki dziewczyn mam z