Wpis z mikrobloga

taaak, dobry wybór, naprawdę dobrze się zapowiada i wygląda ok. Mam legiona y720 i jest bardzo dobry, zresztą y520 też znam i nie ma co narzekać. solidne laptopy, i wg mnie warto trochę poczekac
@zoltybanan: U mnie wentylatory włączają się co chwilę na max obroty na 1 sek, po czym gasną. Doszedł również dysk, który wydaje dzwięk 'tarcia'. Jutro ide go wymienic na nową sztukę, więc mam nadzieje ze problem z dyskiem zniknie, natomiast znalazłem wiele wpisów na temat ww 'włączających się' wentylatorów.
@zoltybanan: sorki za późną odpowiedź ale tak, kupiłem. Tak jak @kacper2345 pisał, irytujące jest zachowanie wentylatorów gdy procesor zostanie na chwilkę obciążony, załączy się turbo i temperatura przekroczy 50 stopni to uruchamia dość agresywnie wentylatory i za moment je wyłącza bo temperatura spadła.
Sam laptop jest dość cichy i całkiem ładnie znosi obciążenie. Przy undervoltingu -160mV TDP procesora oscyluje w okolicach 45W co oznacza że 3.9GHz będzie bez przerwy do czasu
@johnny-oio: @kacper2345: i coś się zmieniło w sprawie tego wentylatora? czy naprawdę lenovo wciąż nic nie zmieniło 0% lub 100% tylko działa? zastanawiam się nad kupnem tego modelu, ale trafiłem na ten wątek i przyznam, że zniechęciło mnie to trochę - musi być irytujące, szczególnie, że mój poprzedni laptop był raczej z tych cichych
@Kuburro: Po którejś aktualizacji w pewnym stopniu się to uspokoiło, ale problem nie został nadal w 100% ogarnięty. Wentylatory nadal potrafią mieć swoje humorki, i uruchamiać się na sekundkę, nawet podczas przeglądania neta. Idzie się przyzwyczaić, zwłaszcza po tej aktualizacji, ale z początku może lekko irytować. Jest też jeden mankament, który wydaje mi się, że nie został do końca dopracowany. Y530 posiada dwa wentylatory od spodu które zasysają zimne powietrze, niestety
@kacper2345: odnośnie drugie kwestii to nie problem, postawiłbym na podkladce albo cos podlozylbym, odnosnie pierwszego się trochę bardziej martwę, bo problem leży w BIOS i sporo userów na forum lenovo o tym rozmawia od pół roku, a fixa wciąż nie widać :D