Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: Wszystko zależy też od samego pszczelarza i jego podejścia. Kiedy obierasz pszczołom miód, musisz podać im coś zastępczego. Zazwyczaj stosuje się syrop cukrowy do podkarmienia (3:2 - 3l wody, 2kg cukru, syrop rzadki, który pobudza rozwoj lub trochę gęściejszy 1:1) lub sprawdza się zapasy w ulu i dokarmia na zimę ( przy dokarmianiu używa się syropu gęściejszego 2:3) @ak_kubel robi to w inny sposób podkarmiając ciastem, którego zaletą
  • Odpowiedz
@Rupczyslaw: Żaden szanujący się pszczelarz nie wiruje miodu z larwami...błagam nie katuj i jedz ten miód sam, albo mów ludziom, którzy go od Ciebie biorą, że zawiera szczątki larw. Nie po to ludzie wymyślili kraty odgrodowe i podziały ula na miodnię / rodnię by teraz miód z larw odcedzać.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Wybacz, że zboczyłem trochę z tematu. Oczywiście, że istnieją "pszczelarze", którzy oszukują jednak to nie tak, że podają pszczołom cukier i one magicznie zmieniają go w miód. Syrop cukrowy podawany pszczołom po prostu zaczyna być przez pszczoły przetwarzany, ale nigdy miodem nie będzie. Choć znam takich, którzy podkarmiają bardzo mocno na wiosnę, pszczoły zbierają w tym samym czasie nektar, a "pszczelarz" podczas miodobrania odbiera wszystko łącznie z przerobionym syropem.
  • Odpowiedz
@ak_kubel: pytanie od totalnego laika, sorry jeśli głupie ( ͡° ʖ̯ ͡°) miodek z takiego "twora" różni się czymś od takiego wyprodukowanego na bazie p-----------a z kwiatka na kwiatek?
  • Odpowiedz
@ak_kubel: I to jest ciekawe a nie kolejny raz danielmagical wali browara i wyzywa matkę.

Ja mam jakaś fobie na wszystko co lata zaczynając od pszczół po osy, szerszenie i inne tego typu latające bąki - własne bąki akceptuje ( )

Boje się, że zaraz mnie to u--------ć chce :)
  • Odpowiedz
i to nie wejdzie do gorących a jakieś totalne g---o z patostreamow albo różowych wysrywy wchodzą . Brawo mirko


@Croudflup: W 3h ponad 700plusow. Zatkało kakao?
  • Odpowiedz
@ak_kubel Masz jakieś sposob albo lekarstwo na słaby rój. Pszczoły mojego dziadka ledwo żyją. Mówił cos zgnilcu ale nie znam się. Obecnie stosuje jakiś preparat ale nic on nie daje.
A to czym karmisz pszczoły jest lepsze niż mieszanka wody z cukrem? Gdyż tym karmi pszczoły mój dziadek.
  • Odpowiedz