Wpis z mikrobloga

Miraski i Mirczunie, polecicie hodowlę #ragdoll w okolicy #szczecin? Mam też kilka pytań co do samej rasy #koty . Czy taka kicia będzie mogła mieszkać w 50 m mieszkaniu? Czy konieczny jest zakup wysokich drapaków do wspinania czy wystarczy coś niższego i jakieś kartony do kicania?
  • 9
  • Odpowiedz
@Myrszula: moze byc 50 m mieszkanie. Drapak musi miec przynajmniej 1 slup 120 cm, wiec w zasadzie wychodzi na to ze sredni (jesli to prosty slup) lub wysoki- jesli wybiera sie bardziej rozbudowane. Nie moze byc drapak niski, z tej grupy do 120 cm.
Zdaje sie, ze w zachodnio- pomorskim jest fatalnie z dostepnoscia ragdolli.
  • Odpowiedz
@Myrszula: chcesz kitku a nie pieseła? :)
Szkoda, że dopiero teraz piszesz. Jeszcze 2-3 tyg. temu załatwiłabym Ci kocurka ragdoll od ręki.
W Szczecinie na pewno jest jedna sprawdzona hodowla tej rasy. Jak chcesz, to jutro prześlę Ci namiary. Tylko pewne jest, że będziesz musiała poczekać kilka miesięcy
  • Odpowiedz
@Myrszula: ragdoll to bardzo fajna rasa () w usposobieniu przypominają psy
Mój kolega z pracy wziął sobie ragdolla, ale przez alergię żony musieli oddać go z powrotem do hodowli
  • Odpowiedz
w usposobieniu przypominają psy


@sharpfire: wg mnie bardziej do psow podobne sa devon rexy. Ogolem te koty strasznie cierpia przez takie szufladkowanie. Potem jest masowy wysyp wpisow pt. "Czemu moj ragdoll nie lubi sie przytulac?" Bo hodowcy przedstawiaja je jako zamiennik psow dla osob, ktore nie moga pozwolic sobie na psa.
To jednak zdecydowanie kot, nie pies.
  • Odpowiedz
@ragdolka: wiadomo, że kot to kot, ale różne rasy mają typowe dla siebie cechy, które często się potwierdzają.
Ja mam teraz dachowca, który nienawidzi się przytulać, a inne koty z tego miotu wręcz przeciwnie
Trzeba pamiętać, że kociaki mają różne charaktery
  • Odpowiedz
@sharpfire: ogolem socjalnosc ragdolli polega na tym, ze zwykle wybieraja ten pokoj, w ktorym sa ludzie- i obserwuja zycie ludzi. Sa tez czesto ciekawe tego, kto przyszedl do domu- to troche jak pies. Raczej prowadza zycie w tych pomieszczeniach gdzie sa ludzie, nie uciekaja gdzies do innego pokoju jak wiele kotow, ale przytulanie, lizanie, mizianie- jak kazdy kot. Sa mega miziaste egzemplarze- jak w kazdej rasie, ale zdecydowana wiekszosc wlascicieli deklaruje,
  • Odpowiedz