Wpis z mikrobloga

Tak mi mechanik zrobił napęd w monsterze S2R że po 4 miesiącach tak jak na zdjęciu śruby się tak odkręciły przy przedniej zębatce. Oczywiście brak kleju do gwintów. Z innych rzeczy jedna śruba nie dała się normalnie odkręcić, musiałem dospawać nakrętkę i za 5 razem udało się odkręcić ale gwint już zerwany i brak możliwościowi jego nagwintowania bo za twarda stal. #motocykle #ducati
Pobierz CyberM4niak - Tak mi mechanik zrobił napęd w monsterze S2R że po 4 miesiącach tak jak...
źródło: comment_Faw06e49YjgRC1AagbKngMxtsFDAOBeJ.jpg
  • 3
@CyberM4niak: Pamiętaj jak coś robisz, samochód motocykl to robisz rezwizje sam albo wracasz do mechanika, pod 100 500 i 1000 km, sprawdzasz śruby przedewszsytkim czy sie nie luzują i niema gdzieś wycieków jak były uszczlki ruszane, czasami gwinty są wyrobione albo zaoliwione i albo wpadnie jakiś śmieć brud i dokręcenie jest oszukane,a pod drganiami się luzuje.
@ciasteczkowy_otwur: Do przedniej zębatki zaglądam bo sie smar zbiera z łańcucha i czyszczę co jakiś czas. Nakrętki i zabezpieczenie było na swoim miejscu aż do dzisiaj. Dobrze ze coś mnie tchnęło żeby zajrzeć przed jutrzejszym dalekim wyjazdem po nasmarowaniu łańcucha. W Ducatach trzeba sprawdzać co jakiś czas śruby w czułych punktach bo się strasznie odkręcają to fakt.