Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki pytanie za 100 punktów. Jak orientacyjnie mogą kształtować się koszty utrzymania mieszkania własnościowego w bloku o powierzchni ok 40-45 m2? Chodzi mi o czynsz + dodatkowe opłaty w sumie (prąd, gaz, woda, ogrzewanie). Wiem, że zależy to od wielu czynników, ale chodzi mi o rząd wielkości kosztów.

Pytam, ponieważ nie wiemy z #rozowypasek, ile może kosztować miesięcznie czynsz + opłaty, a zastanawiamy się, czy będzie nas stać na utrzymanie mieszkania na kredycie.

Najlepiej proszę o odpowiedzi ludzi z #lodz, ale możecie też odpowiedzieć, jak to wygląda w innych miastach typu #wroclaw czy #opole.
  • 29
  • Odpowiedz
  • 0
@linuxuser Wrocław: czynsz (ciepła woda, c. o. miejskie, śmieci, fundusz remontowy itp) ok. 450 + prąd 50 + internet Orange 90. Nowe budownictwo, brak gazu, 40mkw. Raz do roku podatek - teraz 51, obstawiam, że urośnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@linuxuser Wrocław 41m2, bud z 2012, 220 czynsz, 20 fundusz remontowy, 50 prąd, 55internet, 20czynsz garaż. Po zimie nadpłaty niecałe 500.
Edit. Mieszkanie w 2 osoby:)
  • Odpowiedz
@linuxuser: Opole, 2 osoby, blok z lat 60, metraż ok. 48 m2, czynsz około 500 zł (w tym woda, śmieci, fundusz remontowy, ogrzewanie, ale też ok. 100 zł kredytu, który wzięła wspólnota); internet 40 zł, prąd koło 40 zł, gaz 50 zł.
  • Odpowiedz