Wpis z mikrobloga

Siema Mircy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za niedługo się przeprowadzam do nowego mieszkanka, i planuję tam zainstalować internet 150,200 albo 300 Mbit światłowodowy. Jaki router byłby najlepszy do takich prędkości? Na razie będzie 1 PC i 1 laptop (no i czasem ktoś na tel coś będzie grzebał,), a w przyszłości prawdopodobnie 2 PC. Router będzie ulokowany raczej w "centrum" mieszkania. Nie mam pojęcia ile jest innych sieci w rejonie. Chcę, żeby router wykorzystywał w pełni prędkość neta zarówno przez kabel jak i WiFi. Oczywiście wszystko w rozsądnym budżecie. Pani doradzała jakiś od nich router za 180zł z TP-Linka, ale wolałbym się trochę upewnić, bo wiecie jak to jest z różowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomuszcie Mirgi ʕʔ
PS: Aktualnie na stanie posiadam Asus RT-N12+ (300N) nada się do czegoś?
#komputery #elektronika #router #internet #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mir0: ten co masz to na półkę, a ty potrzebujesz jakiegos z gigabitowymi zlaczami do tego żebi wifi mialo jakikolwiek sens to co najmniej dual-band networks, 2.4GHz ( 300Mbps ) and 5GHz ( 867Mbps )
routery od dostawcow to zazwyczaj slaby sprzet
  • Odpowiedz
@Kic3k: Coś takiego miałem proponowane jeśli się orientuje. Wystarczy taki sprzęt? Nie pamiętam na pudełku chyba było napisane AC1200, z tego co pamiętam
  • Odpowiedz
@Mir0: dokladnie o tym mówiłem ^^ "Dzięki standardowi AC1200 mamy do dyspozycji 867Mbps w paśmie 5GHz i 300Mbps w 2.4GHz"
nie wiem jaki tam model dają dokladnie to wiele nie powiem, ale jak chcesz podpiąć i nic nie z nim nie robic, nic tam nie ustawiac więcej to wiekszosc powinna byc ok
najlepiej sprawdz w google konretny model
  • Odpowiedz