Wpis z mikrobloga

@Lavie Powodem dla którego kazirodztwo jest w wielu państwach nielegalne są upośledzenia fizyczne dziecka spłodzonego przez osoby spokrewnione. Moim zdaniem nie warto skazywać dziecka na niepełnosprawność, acz muszę przyznać że nie czytałem wiele na ten temat i mogę się co do tych ułomności mylić
@GordonLameman3 No tak, zgadzam się. Ale ciąża nadal jest możliwa, choćby niechciana - w przypadku zajścia w ciążę skrzywdzone byłoby dziecko które urodziłoby się z niepełnosprawnościami, dlatego jestem za legalizacją samego seksu, ale obowiązkowym usunięciem dziecka z takiego związku, nie ma potrzeby żeby cierpiało.
@GordonLameman3:

Zresztą - jakikolwiek przymus aborcji to głupota.


Ciężki temat generalnie, bo niby chciałoby się zlikwidować nędzę i głód wśród dzieci, tylko że socjal wcale tej nędzy nie likwiduje długoterminowo. Moim zdaniem lepszym sposobem jest niedopuszczenie do urodzenia dziecka które miałoby przymierać głodem w patologicznym środowisku. Podobnie sprawa się ma z niepełnosprawnościami - aczkolwiek rzeczywiście w tym przypadku to rodzice powinni mieć prawo decyzji, jeżeli mają wystarczające środki finansowe na utrzymanie.
Powodem dla którego / są upośledzenia fizyczne dziecka spłodzonego przez osoby spokrewnione. Moim zdaniem nie warto skazywać dziecka na niepełnosprawność


@Ator: Dlaczego w takim razie nie istnieją prawa zakazujące rozmnażania się przez osoby ciężko upośledzone, osoby z poważnymi wadami genetycznymi itp.? To raczej nie jest głównym powodem, dlaczego kazirodztwo jest nielegalne.
@artpop No w Polsce zapewne chodzi o "moralność" i "wartości", ale w Niemczech moim zdaniem powodem jest właśnie potencjalna niepełnosprawność dziecka. Zwróć uwagę że kazirodztwo homoseksualne jest tam legalne - bo nie ma zagrożenia zajścia w ciążę.
@artpop: może dlatego że związek kazirodczy jest wyborem a urodzenie się osobą niepełnosprawną przypadkiem. Człowiek niepełnosprawny chcąc mieć dziecko ma wybór między prokreacją a adopcją. A typ w związku kazirodczym ma wybór między ruchaniem siostry albo nie siostry.