Wpis z mikrobloga

Wczoraj spotkałem 40 letniego człowieka który ma życie takie jak ja za 20 lat-czyli życie przegrane.
Nigdy nie miał dziewczyny ze względu na swoją mordę i nieśmiały charakter. I powiedział mi bardzo ważną rzecz-uświadomił mi że należy się pogodzić z przegrywem i byciem samotnym.
Zarabia 2500 netto i jak widzi Grażyny i Januszy z pracy po rozwodach albo w sytuacjach gdzie obgaduja/ narzekają na małżonka w pracy to cieszy się ze nikogo nie ma bo znalezienie w tym kraju #rozowepaski z normalnym charakterem graniczy z cudem. Kobieta chcę Cię wykorzystać i po urodzeniu dziecka traktuje cię nie jak partnera tylko jak dodatkową opiekunkę/dodatkowy wkład pieniężny. Bo już nie musi udawać że Cie kocha.
#przegryw #tfwnogf #zwiazki
  • 38
@scotieb: ale zarabianie 2.5k netto w wieku 40 lat to dopiero największy przegryw! Brak kobiety to już jest kolejna sprawa, wynikająca z tego że jest po prostu biedny i wstyd mu cokolwiek zaczynać bo najzwyczajniej nie ma kasy nawet dla siebie! Wiecie ile kosztuje głupi wyjazd na narty na 3-4 dni w polskie góry? Nawet takiej rozrywki nie może sobie zapewnić, nie zapożyczając się od mamusi.

I nie mów że jest
@tAMIk: To niby gdzie ma zarabiać więcej nie #!$%@?ąc 16/24? Jak widzę takie #!$%@? to mi się rzygać chce bo taki normik jak ty zawsze powie "Znajdź pracę w której będziesz #!$%@?ł 5000 netto!" ""Zostań #!$%@? informatykiem!" a tak życie w PL nie wygląda. Jesteście czasami oderwani od rzeczywistości (bo macie już ustawioną karierę rodzinnie) i piszecie te wysrywy na waszych ajfonach
@scotieb: Nie wiesz o czym mówisz. Rodzinka mi karierę nie ustawiała - zrobiłem to sam. Rozejrzyj się dookoła. W mojej firmie wystarczy ogarnąć trochę SQL'a (darmowe kursy w internecie), angola i przestudiować 2-3 książki z finansów i EUREKA - masz pracę na starcie za 6.5K brutto. Po 3-4 latach łatwo przebijesz 10K. Nie musisz być "#!$%@? informatykiem". I zgadnij co? A no właśnie - NIE MA LUDZI! Bo większość zjebów jak
@tAMIk #!$%@? #!$%@? xd a ja spotykam ludzi po studiach w gówno pracach. Większość ludzi #!$%@? w gownorobotach i to nie znaczy, że nic nie potrafią albo są leniwi. Szczególnie dla ludzi mało pewnych siebie, nie mających żadnych znajomości ani nie potrafiący się w czymś wybić. Nawet jak ktoś się Nauczy troche SQL z internetu to i tak gówno będzie umiał i pracy nie dostanie xd większość ludzi jest totalnie przeciętna. Ja
@scotieb: źle to rozumiesz. Kasa jest potrzebna po to żeby zadbać o SIEBIE i żyć pełnią życia, a nie rozdawać ją laskom. Nie muszą to być wielkie kokosy. Wystarczy że możesz pozwolić sobie korzystać z tego co masz dookoła. One to wyczuwają, czują pozytywną energię, i od tego im się robi mokro w majtkach. Wtedy czują siłę i zaradność mężczyzny, i chętniej się wiążą z taką osobą.

PS: powtórzę jeszcze raz:
@tAMIk Nie wiem co mam dostrzec...@RustyJames ma rację po studiach dość dobrych (nie mówię o turystykach itp.) nie ma pracy a co dopiero w powiatowej ze średnim.
@scotieb @RustyJames : To jedź do stolicy! Tu jest w chooj roboty której nie ma komu robić! I póki wy pierdzielicie w internetach my musimy ściągać ogarniętych ukraińców i ciapatych. Aż mnie to wku...a! Oni chętnie przyjeżdżają i na starcie zarabiają więcej niż wy. Taka prawda.
@tAMIk Do sprzątania biur i mieszkania po 60 na 50 m2... i po to żebym zarobił 1000 złotych więcej i po wszystkich opłatach zostałoby mi tyle samo w kieszeni a nawet mniej.
@scotieb: Ok, teraz widzę dlaczego jesteś tam gdzie jesteś. Szkoda, nie udało mi się. Mentalności się nie zmieni tak szybko.

W każdym razie życzę powodzenia.
@tAMIk w tej selekcji naturalnej ci ludzie tez muszą zarabiać i żyć. Nie ma co kogoś nazywać przegrywem, bo nie ma determinacji do nauki czegoś totalnie nowego, albo co go nie interesuje, bo przecież mozna. Tylko liczy się też na to wiele innych rzeczy, chociazby korzystanie z wiedzy w praktyce, umiejętność sprzedania się i pokazania swoich umiejętności. Zresztą teraz ludzie zarabiają coraz więcej i nawet będąc przeciętnym, przynajmniej za granicą, możesz żyć
@tAMIk Dlaczego według Ciebie jestem tam gdzie jestem? Bo wiem że ze swoim średnim nie mam szans startować w korpo gdzie stawki zaczynają sie od 5000 netto?
@tAMIk: Kocham takie podejście: mi się udało, to i tobie musi. Nie każdy ma do wszystkiego zdolności, wytrwałość itd. Ot choćby dla Ciebie głupi angielski: Dla mnie przez całe życie mordęga i coś czego pomimo ogromnych nakładów pracy nijak nie byłem w stanie podłapać. Mam duży talent co do rzemiosła, nauk ścisłych, wielu ludzi w pracy mi mówiło i mówi, że mam swego rodzaju "wyczucie" jak radzić sobie z problemami. Ale