Wpis z mikrobloga

To i ja się pochwalę moimi tegorocznymi perseidami. W maksimum miałem słabe warunki gdyż dzień wcześniej popadało i w miejscu gdzie robiłem zdjęcia wilgotność była na tyle duża, że obiektyw nieustannie parował. Na szczęście kolejnej nocy warunki dopisały a perseidy chociaż mniej liczne pozwalały się uwiecznić ( ͡ ͜ʖ ͡)

#perseidy2018 #astrofoto #mojezdjecie #fotografia #nedvedinspace
Nedved - To i ja się pochwalę moimi tegorocznymi perseidami. W maksimum miałem słabe ...

źródło: comment_NjFTQpXozVT1YeCKEilUyUJ6MyxmgDak.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dididoox: Krasne Potockie. Wieś między Nowym Sączem a Limanową. Specem od meteorów nie jestem, ale faktycznie przy obróbce zwróciłem uwagę, że część ma inny kształt.
  • Odpowiedz
@Nedved: Nie tyle o kształt chodzi, co o kierunek w którym lecą. 4 meteory lecące w prawy górny róg, to na pewno nie perseidy. Pozostałe 5 już tak. Poza tym spoko zdjęcie, ale delikatna obróbka wyciągnęłaby z niego znacznie więcej ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dididoox: Dzięki :-) Musiałem balansować między szumem a wyrazistością ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Wciąż się uczę. I tak jestem zadowolony, gdy patrzę na surowe klatki.
  • Odpowiedz
@ChceNadMorze: Generalnie powyższe to nie jedno zdjęcie a kompozycja kilku. Do zebrania materiału użyłem Canona EOS 600D + obiektyw kit 18-50mm (nowy, lepszy w drodze).

Poniżej szczegóły:

1. Pagórki -> ISO 1600, f 3.5, t=35s, 18mm, jedno zdjęcie
2. Klatki z meteorami -> ISO 1600, f 3.5, t=17s, jeden
  • Odpowiedz