Wpis z mikrobloga

Gniję, bo jak parę miesięcy temu pisałem, że katolicyzm w polsce jest w odwrocie i co się zrobi z tymi kościołami, to zostałem zaatakowany, że gówno wiem i że dużo jest młodych w kościołach xD
https://www.wykop.pl/wpis/27607307/mnie-to-zastanawia-na-#!$%@?-tyle-kosciolow-w-polsce/

Ale jednak dane mówią co innego. Komu ufać? Katolikom, czy nauce?

#katolicyzm #bekazkatoli #heheszki i trochę #naukowcywiary #ateizm
T.....e - Gniję, bo jak parę miesięcy temu pisałem, że katolicyzm w polsce jest w odw...

źródło: comment_m05a7U8khQFHrwjuyxAbMSsbHIugSS1h.jpg

Pobierz
  • 14
Gniję, bo jak parę miesięcy temu pisałem, że katolicyzm w polsce jest w odwrocie (...) to zostałem zaatakowany, że gówno wiem (...) xD


@Trixie: Gniję, bo typ cię tam wyjaśnił w jednym z pierwszych komentarzy, a mimo paru miesięcy nie dotarło nic widać xD

@Trixie: Mnie to zastanawia, na #!$%@? tyle kościołów w polsce, skoro za 20 lat nikt do nich nie będzie chodził?

@zolwixx: oho, prorok! może będziesz
@Trixie: źle rozumiesz ;] a ja chyba jestem zbyt okrutny, że ci po prostu nie powiem, bo skoro tyle minęło to raczej już się nic nie zmieni... ehhh, no dobra, znaj me dobre serce:
- mówisz co będzie za 20 lat jako pewnik
- gość ci prawidłowo zarzuca proroctwo (zauważ stosunek plusów waszych wypowiedzi)
- a ty na to "logicznie" dedukujesz, że skoro młodzi nie są zainteresowani, to ... uwaga, uwaga...
@carbyne: Czyli według ciebie naukowo poparta moja teza, że młodzi nie chodzą do kościoła i w takim tempie za 20 lat się wyludni jest błędna, dane nieistotne, a ja mam odnaleźć błąd w swoim rozumowaniu?

Zdajesz sobie sprawę, jak głupio to brzmi to co piszesz? xD

(zauważ stosunek plusów waszych wypowiedzi)

no tak, plus i minus to jedyne co widzę xD
@Trixie: Aj waj! Niewiedza to faktycznie błogosławieństwo ()

Człowieku to nie są statystyki międzypokoleniowej popularności tamagochi czy wrzucania fotek jedzenia do neta - tylko religia, która może mieć do siebie chociażby to że zwraca się w jej kierunku coraz więcej osób po przekroczeniu pewnego wieku.

Zdajesz sobie sprawę, jakie oczywistości ci tłumaczę?

Mówiąc jeszcze prościej: mógłby teraz nawet nikt z młodego pokolenia nie chodzić, ale nie możesz
Człowieku to nie są statystyki międzypokoleniowej popularności tamagochi czy wrzucania fotek jedzenia do neta - tylko religia, która może mieć do siebie chociażby to że zwraca się w jej kierunku coraz więcej osób po przekroczeniu pewnego wieku.


Zdajesz sobie sprawę, że polska jest ewenementem w skali światowej jeśli chodzi o ilość młodych uciekających z kościoła? Nigdy tak nie było w historii tego kraju. Poza tym, moi rodzice mają w dupie kościół i
Zdajesz sobie sprawę, że polska jest ewenementem w skali światowej jeśli chodzi o ilość młodych uciekających z kościoła?


@Trixie: Hmm, ciekawe, może i faktycznie tak jest - tylko czy to dobrze... Ciężko ocenić.

Primo: dowód anegdotyczny; a po wtóre, primo-ultimo: też nie jestem, a jakoś wiem pewne rzeczy, popatrz jaki psikus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam
@Trixie: krk jest w odwrocie, ale jeszcze sporo wody w wisle uplynie, zanim narod się z tego gowna wygrzebie. Pasożyt swoim ofiarom wrył sie w podświadomość na kilka sposobów, nie tylko opowiadając o nieistniejącym. Oni zrownali sie z patriotyzmem, Polską ( krzyz to polska, polska...) a nawet zaczynają przebierać w piórka naukowców. Cwane gapy, doskonale wiedzą, ze na samych farmazonach religijnych daleko nie zajadą. Podsumowując, wskaźniki sa optymistyczne, ale poczekajmy..