Wpis z mikrobloga

mam auto w leasingu, polisa ubezpieczeniowa skończyła się pod koniec lipca, ale przezornie przedłużyłem już w czerwcu żeby nie było inb żadnych. kopię polisy wysłałem do leasingodawcy, a w PZU no to chyba powinni mieć odnotowane, że polisa przedłużona i wszystko gra...

OTÓŻ NIE
jakież było moje zdziwienie, gdy wczoraj wyjąłem ze skrzynki list od PZU, że zgodnie z jakąś tam ustawą bla bla bla zawarli automatycznie polisę OC na mój samochód. składka prawie 2x większa niż na mojej prawdziwej polisie i proszą grzecznie żeby opłacić polisę (tutaj też ciekawa sprawa, bo termin mijał podobno wraz z końcem ważności poprzedniej polisy czyli 29.07 - dzisiaj jest 15. sierpnia) WTF? przecież mam aktywną polisę, nawet odpytując UFG widać numer polisy tej co kupowałem w czerwcu...

Okej, widocznie błąd systemu, zdarza się. I teraz pytanie do was - czy ktoś był w podobnej sytuacji? i wie może czy da radę na luzie to odkręcić czy #!$%@? z papierami będzie co nie miara?
#samochody #ubezpieczenia #pytanie #przykrasprawa
  • 11
@seeksoul: ale skontaktuj się z kimś z PZU mimo wszystko :)
2 razy nie bedziesz musial placic tak czy tak, bo zgodnie z ustawa posiadajac 2 OC w jednym TU należy się płatność tylko za jedną polisę
systemy pzu wyłapują duble dopiero po tym jak polisa się wznowi centralnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)