Wpis z mikrobloga

Trafiłem dziś na zawodowego kierowcę od 15 lat, nic do chłopa nie dociera...
Konkrety:
Zaparkował samochód na parkingu bez oznaczenia "strefa ruchu". Postanowiłem zaparkować obok niego tyłem żeby nie musieć się gimnastykować przy wyjeździe. Nie dopilnował swojego 5 letniego dzieciaka, który otworzył drzwi na oścież i uderzyl w moje jadace auto. Facet uciekal myśląc że nie widziałem co się stało. Na moje pytanie czy piszemy oświadczenie czy ma inny pomysł rozwiązania kolizji wyskoczył do mnie z morda, że on już był ma tym miejscu i nie jechał więc nie musi już uważać na nic a ja jadąc muszę przewidzeć taką możliwość, że w aucie ktoś otworzy drzwi i w ogóle mam szczęście że mu dziecka nie rozjechalem!
Z debilami nie dyskutuje więc wezwałem policję. Policja uznają jego winę ale w związku, że zdarzenie miało miejsce poza drogą publiczną mogą tylko sporządzić notatkę.
Moje pytanie jak zlozyc w wniosek do sadu o uznanie jego winy zeby skonczyc temat naprawy z OC sprawcy?
#prawo #kiciochpyta #motoryzacja
  • 16
  • 0
@adrianeo_ban wg tego co policja mówiła muszę iść na drogę cywilno sądową. Notatkę będę miał w przyszłym tygodniu jak wrócę z urlopu. Głównie interesuje mnie to jako rodzaj pozwu mam składać, o ustalenie stanu faktycznego, tego kto był sprawcą czy jakiś w wymagający usunięcia zaistniałych szkód?
  • 0
@SpalaczBenzyny ale kto ma ustalić jego winę żeby ubezpieczyciel mógł przejąć odpowiedzialność finansową skoro facet się nie poczta do winy a sprawa nie jest na drodze publicznej i nie jest wykroczeniem?
  • 0
@turok2016 notatkę będę miał za tydzień jak wrócę z urlopu bo nie mam czasu przed końcem wypoczynku jechać na komendę żeby załatwić to od ręki. Ale bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Będę uderzać do ubezpieczyciela.
@Matt23: napisałem pozew przeciwko ubezpieczycielowi bo przeciwko sprawcy było by to całkowicie nieopłacalne, musiałbym składać pozew w miejscu powstania szkody, a było to na urlopie 300 km od domu. Składając pozew przeciwko ubezpieczycielowi nie ma tej zależności terytorialnej. Szkoda została wyceniona na 723 z groszami, więc płace 5% ale nie mniej niż 50 chyba za złożenie pozwu. w styczniu lub w lutym udam się do prawnika żeby rzucił okiem czy spełnione