Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki spod tagów #naukaprogramowania i być może też z #programowanie. Kojarzycie może coś na styl listy programów, które każdy programista powinien napisać? Lista kilkudziesięciu zadań od banalnych po wyjątkowo trudne. Było to w png albo pdfie. Spotkałem się z tym kilka razy na wypoku, ale akurat jak potrzebuję, to nie potrafię tego znaleźć. Być może ciulowo szukam.

Cytując klasyka - "Thank you from the mountain".
  • 11
@wnocy: Dostałem "pod opiekę" gościa, który dostał się na #pg i chciał, żebym poopowiadał mu co nieco o programowaniu. Koleś jest gdzieś na poziomie pomiędzy juniorem a regularem. Codewarsy i inne codingamy już mu podesłałem, ale ta lista też mi się skojarzyła. Stąd pytanie. Fakt, że część z tej listy pojawiała się na codewarsach.
@pracoholik69: jeżeli ktoś ma opanowany język, to bardziej rozwijające będzie napisanie czegoś większego, żeby kilka razy przywalić małym programistycznym palcem u stopy o nieprzemyślane rozwiązania i konstrukcje. Robienie kolejnych kalkulatorów niewiele już da.
@wnocy: Na tych listach, w moim odczuciu, nie ma "kolejnych kalkulatorów". Osobiście też uważam, że powinien skoncentrować się na studiowaniu na początkowych dwóch latach, programowanie niech zostawi sobie na boku (poszedł na kierunek niezwiązany stricte z programowaniem). Czas na "coś większego" jeszcze przyjdzie.
@pracoholik69: no ja tam nie widzę nic więcej niż kalkulatory. To są projekty na jedno posiedzenie, a chodzi o to, żeby napisać coś, co zajmuje miesiąc, dwa, pół roku. Wtedy można nabrać doświadczenia, bo po jakimś czasie widzisz, że pewne rozwiązania były nietrafione. Chodzi mi o projekty, gdzie musisz czytać własny kod w momencie, gdy już nie pamiętasz co robi.

Osobiście też uważam, że powinien skoncentrować się na studiowaniu na początkowych
Wydaje mi się, że mierzysz człowieka swoją (zawodową już) miarą. Uważam, że jeśli ktoś jest na poziomie juniora lub nieco wyżej, to na pierwszej liście znajdzie może kilka kalkulatorów, a reszta będzie zajęciem na przynajmniej kilka dni. Z tego co się zorientowałem, to z pisaniem algorytmów/programów korzystających tylko z STL (programuje w c/c++) nie ma większych problemów, ale tematy "sieciowe" są dla niego zupełną abstrakcją. Dajmy na to, zadanie 91 z transformatą
@asunez: Niepotrzebnie pisali, że to rocket science. Jak ktoś nie wie, że coś jest niemożliwe to to zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla przykładu David Huffman na studiach dostał na zaliczenie zadanie znaleźć najefektywniejszy kod binarny (Zadanie bardzo ogólne i dane po to żeby go uwalić i nad tym problem pracował zresztą jego profesor Robert Fano wraz z Claudem Shannonen twórcą teorii informacji, któremu w ogóle zawdzięcza