Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy! Próbuje wymienić radio w samochodzie i mam problem. Radio które jest obecnie to jakiś stary Panasonic (cq-c3300n jeśli się nie mylę) i ma ono takie specyficzne gniazdo (pic rel) . Jest już obecnie połączony do niego odpowiedni connector, i chciałbym sobie wymienić to na radio które posiada gniazdo na kostkę ISO. Pytanie brzmi - jak to zrobić? Zostaje tylko lutowanie? Czy może jest jakaś sprytna przejściówka do tego?

#samochody #radio #howto #pomocy
  • 8
@tamian: dobrze rozumiem, że ta kostka wychodzi z auta? I nie ma żadnej przejściówki po drodze? Generalnie do praktycznie każdej kostki dostaniesz przejściówkę, wklep sobie w allegro nazwę auta + słowa kostka ISO i powinno coś znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aksal89: Dokładnie tak, taka kostka wychodzi z auta. Tylko, że ta kostka z tego co się domyślam nie jest fabryczna, bo to radio które przed chwilą wyjąlem nie jest fabryczne na 100%, także wpisywanie nazwy auta + kostka ISO niewiele da i niestety niewiele daje. Znajduje przejściówki w druga stronę tj. z ISO na tę śmieszną panasonic'ową. A takiej nigdzie nie mogę znaleźć :(
@tamian: a sprawdź sobie, czy na pewno nie ma żadnej przejściówki po drodze - ja w moim poprzednim aucie miałem tak, że byłem przekonany, że mam nawet chyba dokładnie taką końcówkę jak ty (bo też miałem wetkniętego panasonica), a jak pomęczyłem się, to okazało się, że to była wpięta przejściówka, a oryginalne kable były gdzieś w głębi zaplątane ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale może też tak
@aksal89: Kurde gościu jesteś bogiem XD Wyjąłem bardziej te kable i patrze... a tu kostka iso z podpiętą przejściówką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zajebiście, to mój szczęśliwy dzień XD Dzięki wielkie za rade, normalnie to bym nie pomyślał, że tak głęboko jeszcze mogą być schowane kable. Dzięki, zaoszczędziłeś mi troche czasu który bym poświęcił na lutowanie <3
@tamian: A widzisz, miałem dokładnie to samo XD jeszcze ta oryginalna kostka gdzieś była zahaczona na tyle mocno, że nie chciała wyjść i za cholerę bym nie pomyślał, że tam coś dalej jest ( ͡~ ͜ʖ ͡°)