Wpis z mikrobloga

Kto z tu obecnych był na Malcie i pomoże z wyborem komunikacji na wyspie? Generalnie jadę z dziewczyną na tydzień czasu. Pierwsze noclegi mamy w okolicy Valletty, a kolejny nocleg bliżej północy wyspy. Ale generalnie chciałbym jeszcze odwiedzić inne rejony. Zastanawiam się czy komunikacja na wyspie jest dobrze zorganizowana między miejscowosciami? Czy moze jednak warto wynajać - skuter, samochód albo może rowery? Bedę wdzieczny za porady.

#podrozujzwykopem #podroze
  • 14
  • Odpowiedz
@maxwol: samochód na Malcie nie ma sensu, stracisz mnóstwo czasu w korkach i na uczenie się ruchu lewostronnego. Ewentualnie jak już to skuter, ale nie jestem do końca przekonany. Autobusy dojeżdżają praktycznie wszędzie, na Gozo tylko troszkę słabiej z komunikacją, ale do ważniejszych miejsc i tak się dojedzie, a gdzie indziej można z buta dojść.
  • Odpowiedz
@maxwol: komunikacja spokojnie daje radę choć widziałem przypadki gdy kierowca olał ludzi na przystanku i nawet się na nim nie zatrzymał. Zdarza się raczej na "dzikich" przystankach po środku niczego, ale warto o tym wiedzieć. Auto imo bez sensu bo więcej czasu w korkach stracisz niż to warte.
  • Odpowiedz
@maxwol: o ile trzymasz sie popularnych miejsc to tylko i wylacznie bilet tygodniowy; wszedzie blisko a w okolicach valetty korki bywają takie, że wieczorem 16km jechałem ponad 2h w październiku; wada jest takal że czasem na autobus z plazy lub mniej odwiedzanych miejsc trzeba poczekac z 30 min i zazwyczaj jezdzi sie z przesiadkami w Vallettcie (jak się ściemnia to zawsze są korki)

uwaga na miejszkanie na północy - jak bedzie
  • Odpowiedz
@maxwol: jeszcze jedno - do szukania polaczen wystarczy nawet google maps ale szybko idzie sie połapać co i jak działa; no i uwaga na lewostronny ruch ;)

dodatkowo bilet tygodniowy chyba obowiązywał też na Gozo;

na Comino polecam crystal lagoon i po prawej od pomostu przeplynac sie (najlepiej z maską) jaskinią pod skałą

bardzo fajne miejsce do popływania jest pod papay village (za darmo; po prostu wzdłuż drogi się idzie) z
  • Odpowiedz
@maxwol: jeszcze raz zaspamuje bo ładnie powspominalem sobie ale ja byłem pod koniec pazdziernika i nawet wtedy mając nocleg za sliemą na najpopularniejsze bus rano był problem z wejsciem z braku miejsc i czasem zamiast czekac godzinę bo dopiero na np 3 autobus się zalapiesz lepiej jechać na dworzec główny i dopiero w drogę
  • Odpowiedz
Oho. Madrala internetowy

@Krupier: Na Malcie bylem kilka razy. O roznych porach roku. Jedyny korek w jakim stalem to bylo z 15-20 minut na starym miescie w Valett'cie (jak to sie odmienia?) i co najlepsze? Staly tez w nim autobusy. ( )

Zwiedzanie z autokaru jest bez sensu. Jest ich troche, ale kursuja jak chca i nie jedzda wszedzie. Ba! W nie wszystkie miejsca jezdza i
  • Odpowiedz