Wpis z mikrobloga

Czy ktos tu praktykuje medytacje ? #medytacja Mialem jakies 4lata stressu zwiazne z hazardem oraz wieloma problemami ktore tyczyly sie tego uzaleznienia, Lecz nie o tym tu wielu moich znajomych polecilo mi medytacje,jakos tak wstalem z rana i zaczelem szukac i czytac i coraz bardziej mnie to wciaga( trenowalem 6lat jiu jitsu i tam byly elementy medytacjii) Chcialbym sie dowiedziec czy Warto ? Oraz ktore sa najlepsze dla poczatkujacych ksiazki/filmiki czy mp3?
  • 13
  • Odpowiedz
@TonyHaik ze swojej strony polecam mantry, jeśli nie potrafisz sie skupić (u mnie to występowało, "mielenie" emocji przy probie skupiania sie). No i oddech- poczytaj o pranayamie, oddechu w jodze. No i może sama joga? Powtarzalność sekwencji wprowadza w dobry stan.
  • Odpowiedz
@TonyHaik ja uczyłam się z aplikacji Headspace - posiada 10 darmowych lekcji z przewodnikiem. Po kilku lekcjach załapałam o co chodzi i medytowałam już sama.

Teraz jako timera do medytacji używam Insight Timer - mozna ustawić wyłączanie powiadomień podczas medytacji, jest sztuczna gratyfikacja w postaci gwiazdek, dzięki czemu łatwiej na początku o systematyczność, poza tym ma sporą społeczność, gdzie ludzie wymieniają się wiedzą i bibliotekę medytacji z przewodnikiem i muzyką do medytacji.
  • Odpowiedz
@TonyHaik Oczywiście, że warto! Polecam do wypróbowania na początek aplikację headspace, do poczytania Mowę Ciszy, E. Tolle, do pooglądania filmik na YouTube z wykładem mnicha, Ajahn Brahm - Cztery sposoby na to jak odpuścić, jest tam wiele innych, także bardzo ciekawych.
  • Odpowiedz
Czy ktos tu praktykuje medytacje ? #medytacja


@TonyHaik: Nie, pod tym tagiem dyskutujemy nad częstotliwością ścierania się gumowych opon w zależności od prędkości pojazdów i roku ich produkcji

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt tu nie medytuje.
  • Odpowiedz
@TonyHaik:

The Mind Illuminated polecam z książek, od podstaw wszystko opisane jak należy to robić oraz trochę bardziej "technicznych" szczegółów jak działa ludzki umysł.
  • Odpowiedz