Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś szuka taniej (po około 25zł za 1mh) koparki to daje wam namiary na Michała Szczura do odnalezienia na fb (zdjęcie szczura). To koparki o nie spotykanej konstrukcji wymyślonej przez Szczura. Są ciche bo zostały zdemontowane w nich wentylatory. Na zdjęciu nie będzie tego widać ale ta konstrukcja jest naprawdę mała.
12x powercolor 470 4gb mem samsung 9200zł około 360mh
12x g1 470 4gb gigabyte hynix 9000zł około 360mh
12x gaming X 470 4gb hynix - 9500zł około 360mh
12x 1070 asus dual bez pudelek - 14800 390mh 37zł za 1mh
Piszę wam o tym jako o ciekawostce w miningu. :) W zasadzie nie powinienem używać tagu #bitcoin i #kryptowaluty ale chciałem żebyście zobaczyli jak tanio można kupić teraz koparkę. Sam Szczur mówi że się wypalił i nie sprzedaje ze względu na obecne ceny eth. Mówi że sprzedaje wszystkie nawet jak eth skoczy do 800 usd za eth. Znam go trochę i naprawdę wierzę w to że chłop chce odpocząć po roku takich konstrukcji. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#mining
Pobierz plaisant - Jeśli ktoś szuka taniej (po około 25zł za 1mh) koparki to daje wam namiary...
źródło: comment_p84nNVi3fZDnQmRskMC4jkh45YLIjKRY.jpg
  • 27
@devones: Trochę goi znam siedzi w tym rok, wcześniej w 2014 też składał koparki i rzucił te robotę po pół roku. Ja tam w to wierzę. Jego konstrukcje są doskonałe i on te koparki miał zawsze bardzo tanie. Karty pochodzą z ebay z całej europy kupowane pojedynczo. Można się na prawdę wypalić.

@cyberpunkbtc: Na drugim zdjęciu masz pokazane, jest 5 wentylatorów które robią robotę. Chodzą w te upały i wszystko
Pobierz plaisant - @devones: Trochę goi znam siedzi w tym rok, wcześniej w 2014 też składał k...
źródło: comment_sGP3j08jjszyT7Mpq4HYf6graAOZW9ku.jpg
@cyberpunkbtc: Też myślę że ASIC lepsze jak ktoś kupi z pierwszego rzutu to zarobi ale jak ktoś widzi jeszcze kopanie na GPU to jest teraz bardzo dobra okazja na zakup koparki. Wielką niewiadomą jest POS na eth i jak wejdzie to wtedy cały ten rynek GPU się zapadnie i zostanie kopać tylko ASIC.
Tu Szczur -Teraz dopiero zauwyazylem ze wcieło mi kawalek tesktu na poczatku

ceny sa za same karty graficzne - podstawa koparki od 1450zł w tej obudowie

plexi nie sprzedaje raczej bo dla wiekszosci sie nie bedzie oplacac bo za same karty dostane wiecej niz ludzie by chcieli placic za mhash

Powod sprzedazy jest wyzej, spadki tez moze sie w jakims stopniu do tego przyczynily ale w dalszym ciągu stopa miesieczna zwrotu wychodzi
ASICi akutalne to w ogole nie jest zagroszenie

8300zł kosztuje na allegro e3 ktory ma niby 200mhash 750W wg testow ale tez przy takiej mocy jest nie stabilny tez ponoc

wiec 190mhash 750W nawet przyjac to wychodzi ponad 40zł za mhash i praktycznie nic z tym nie mozemy zrobic w razie forka, lub w razie checi sprzedazy karty zawsze pojdą i sprzet, a tu trzeba kupca konkretnego
@Niebieskowaty: to są oryginalne radiaory z kart - zotaly zdemontowane same wentylatory

przednie wentylatory robią przeciąg - mam je na manualnym regulatorze ustawione tak zeby temp nie przekreaczaly 65-70 stopni i byla cisza, na upały w dzien lekko podrkecilem wentylatory

dodatkowo testowalem tez na full obrotach - wtedy przy 25 stopniach otorczenia karty maja 40-45
@demonoman: nie, kopalem tez w 2013 i kopalem kilka roznych shitcoinow i praltycznie wszystkie "umarły"
a te najwieksze jak doge/ltc wybiły sie dosc mocno, wiec stwierrdzilem ze bede kopał jedną "głowna" walute ktora ma jakas przyszlosc
@demonoman: > nie próbowałeś przejść z eth na kopanie czegoś innego?

Ja próbowałem kopać inne coiny ale wychodzi po tygodni mniej niż kopanie eth bo ceny shitów które kopałem zmieniają się z godziny na godzinę a kopałem najlepszym wymysłem do kopania shitów w miningu.
@mike-se-378: Nie wiem jak z AMD, ale na Nvidii możesz kopać znacznie lepsze alty i wymieniać na BTC czy co tam chcesz zbierać, wszystko i tak dyktuje cena BTC. U mnie próg opłacalności to BTC na poziomie 3100 USD
@mike-se-378: Ale ty liczysz zakup u pośrednika. U Bitmaina 1270$ - 4750zł
Pierwszy batch szedł po 800$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo że oni nies przedają tego żeby wyszło dużo taniej niż GPU. Po co, jak ludzie i tak kupią jeżeli będzie tylko trochę wydajniejsze?

Przewagą ASICA jest jeszcze dłuższa żywotność, bo GPU szybko mogą tracić moc przez braki ramu. Sami pewnie wicie jak słabo dziś kopią
@mike-se-378: @cyberpunkbtc: Szczerze powiem że nie mam zbyt dużego pojęcia o ASIC , widziałem ostatnio jakieś nowe A10 365mh 650W i jedno wiem, jak kupisz to pochodzi kilka miechów i robi się z tego złom elektroniczny i tak jak napisał @mike-se-378 karty trochę bardziej przyszłościowe i elastyczność w kopaniu innych shitów.